Dzisiaj wyjeżdżamy za miasto, około 50 km od Pekinu , gdzie na około 40km2 jest pochowanych 13 z 16 cesarzy z dynastii Ming.
Nekropolia powstała za czasów cesarza Yongle (1402-1424) i odtąd chowano tu wszystkich jego następców, z wyjątkiem 3 cesarzy.
Miejsce na cesarską nekropolię, położoną w kotlinie otoczonej z trzech stron górami, wybrano ściśle według zasad feng shui. Od północy chroniona jest przed złymi duchami łańcuchem wzgórz Tianshoushan. Po bokach kotlinę zamykają wzgórza Longshan (Góry Smoka) i Hushan (Góry Tygrysa). Od południa przerwa między wzgórzami zamknięta jest ceglanym murem, którego bez zezwolenia nie wolno było przekraczać żadnemu śmiertelnikowi.
Wielka Czerwona Brama prowadząca do Drogi Duchów była w remoncie. Dalej była tylko mgła. i pomału na kilkuset metrowym odcinku zaczęły się ukazywać posągi zwierząt, zarówno realnych (słonie, wielbłądy, konie), jak i mitycznych (qilin, xiezhi).Jedno zwierze stało a drugie odpoczywało co oznaczało,że cały czas są na straży. Za nimi znajduje się 12 posągów mandarynów. Koniec drogi duchów wieńczy wykuta w marmurze ozdobna Brama Smoka i Feniksa.
Do grobowca cesarza Yongle i jego żony Xu Shi, nazywanego Changling , który był na końcu 7 kilometrowego odcinka , dojechaliśmy autobusem.
Jest to największy i najlepiej zachowany ze wszystkich 13 grobowców. Wnętrze grobowca ziemnego nie zostało dotychczas przebadane i nadal pozostaje zamknięte dla zwiedzających.