Geoblog.pl    danach    Podróże    Londyn Paryż pod Kanałem La Manche    podróż pod kanałem La Manche

podróż pod kanałem La Manche

Francja
Francja, Paris

Z dworca St Pancras odchodzi pociąg do Paryża na dworzec Paris Nord.Oczywiście bilety kupione wcześniej kosztują mniej . Mnie się udało kupić za 51 funtów.Podróż trwa trochę pod 2 godziny ale różnica czasu pomiędzy Anglią a Francją daje 3 godziny.Trzeba być na 1,5 godziny przed odjazdem pociągu i przechodzi się szczegółową kontrolę security a mnie dodatkowo sprawdzali czy nie mam narkotyków, tak podejrzanie wyglądałam :) Pociąg ukołysał mnie do snu i jak się obudziłam to już była Francja a za chwile Paryż.Do hotelu przy St Sebastien dojeżdżamy metrem.Musiałam kupić nową Card Orange . Do środy każdego tygodnia można kupić bilet na dany tydzień i jeździć do woli.Trzeba mieć tylko zdjęcie .Zostawiamy rzeczy w hotelu i wyruszamy na pierwszy spacer po Paryżu.Wędrujemy przez Plac Bastylii,Hotel de Ville, Notre Dame do Wieży Eiffla.Ala i Jola są pierwszy raz w Paryżu więc trzeba zobaczyć główne atrakcje Paryża.Pogoda cudowna od rana do wieczora.

Krystyna Godzik
Krystyna Godzik - 2010-07-13 23:55
Tak, Ty masz wyjątkowe szczęście do ładnej pogody!!

Hania
Hania - 2010-10-02 23:49
Po raz drugi w dniu dzisiejszym wędruję z Tobą po Paryżu. Uwielbiam to miasto! Obejrzałam najpierw wszystkie zdjęcia a teraz poczytam!

danach
Danuta Chętnik