Geoblog.pl    danach    Podróże    Autem po Europie - czerwiec 2011    wokół jeziora Bodeńskiego

wokół jeziora Bodeńskiego

Niemcy
Niemcy, Konstanz

wyjeżdżamy z Zurichu i mamy zamiar pojechać na Przełom Renu ale okazuje się ,że jest tam gdzie już byliśmy więc jedziemy do Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim ale to już są Niemcy . Tu wokół jeziora spotykają się 3 kraje i to dla nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie, jak ustawiamy GPS-a. trasa piękna .Samo miasto ładne i ma piękne domy z wykuszami , fasady malowane a nad jeziorem stoi wielka rzeźba prostytutki, która trzyma w jednej ręce papieża a w drugiej cesarza i się obraca, Tam podziwiamy piękny kościół z freskami takimi że dech zapiera.Potem spacerkiem przez starówkę , ja dosiadam rumaka i on to wytrzymuje. Może te 2 kg zgubione pomogły?

zula - 2011-07-13 05:57
Pokazujesz nam świat ...jeszcze nigdzie nie widziałam pomnika poświęconego paniom lekkich obyczajów ( dlaczego właśnie tutaj ten pomnik? ) .
Ale zostawmy "damy" gdy rumaki tak piękne ! . Zachwycona jestem jednak domami i ich fasadami ! Freski to już cacko !!!
pozdrawiam ...lecz już nie" trać " wagi !- musisz być silna , przewodniczac grupie !. Wielka odpowiedzialność na Tobie !!! Droga jeszcze przed Wami daleka :)

mirka66 - 2012-04-17 12:04
Musze sie kiedys tam wybrac.Super miejsce.

danach
Danuta Chętnik