Geoblog.pl    danach    Podróże    Autem po Europie - czerwiec 2011    kwiatowe miasto

kwiatowe miasto

Belgia
Belgia, Mechelen

Miasto całe tonie w kwiatach . Pierwszy kościół to Piotra i Pawła, ma być zamknięty na czas remontu przez 2 lata więc cieszymy się,że możemy go zobaczyć teraz .Miasto ma bardzo ładna starówkę , idziemy oglądnąć na dziedzińcu ratusza współczesną Madonnę z dzieciątkiem a przed Ratuszem maskotkę Op-Sinjoorne , która jest podrzucana na prześcieradle.Potem wędrujemy do katedry Romboulda . Katedra św. Rumbolda to jedna z najpiękniejszych budowli w belgijskim mieście Mechelen. Słynie ona z ponad 97-metrowej wieży zachodniej z zespołami dzwonów wieżowych, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na wieży znajduje się także punkt widokowy. Wieżę zostawiamy na potem.Tutaj piękny obraz Van Dycka, Zdjęcie z krzyża, piękne prezbiterium, ambona, konfesjonały i stalle .Potem idziemy do kościoła św. Jana gdzie oglądamy Rubensa-Pokłon 3 króli. Bardzo chciałyśmy zobaczyć Muzeum Sztuki Szalonej z obrazami Boscha i Pieter Bruegel Starszego ale było zamknięte ( otwarte jest w czwartki , soboty niedziele ) ale za to S zaprosił nas na obiad pożegnalny.Ja ładuję w tym czasie baterie aparatu bo jeszcze mamy zaglądnąć do Leuven zanim dojedziemy do Brukseli.

zula - 2011-07-22 07:39
...obiad pożegnalny - co ze mną ? co będę czytała o poranku ? które zdjęcie wzbudzi mój zachwyt ? ...to już koniec wędrówki po Europie ?...zrobiło mi się smutno !
Słyszę Ciebie Danusiu w tym momencie " nie mart się , będą kolejne wyprawy " a ja dopowiem- Dziękuję !!!

danach
danach - 2011-07-22 11:43
Tak , nie martw się Małgosiu, zaraz opiszę wyjazd na polską wieś i sobie porównamy ,że u nas też jest pięknie :)

mirka66 - 2012-04-17 19:57
Niesamowicie piekne miejsce.Super.