Geoblog.pl    danach    Podróże    Pozytywne Wibracje Białystok    wyprawa po Puszczy Białowieskiej

wyprawa po Puszczy Białowieskiej

Polska, Białowieża

Rano wyjechaliśmy na spontaniczną wycieczkę do Białowieży. Po drodze mijaliśmy urocze cerkwie a także zajechaliśmy nad Jezioro Siemianowskie, sztucznie utworzony zbiornik na Narwi tuż przy Puszczy Białowieskiej. Przez groblę na jeziorze przejeżdża pociąg z Hajnówki na Białoruś.
Tutaj kręcono część filmu Opowieści z Narnii na zamarzniętym jeziorze.
Widok rozległego akwenu wodnego z trzcinami , piaszczysta plażą i lasem sosnowym jest wspaniały.
Ja po wieczornym koncercie nie zmieniłam w aparacie ISO i zdjęcia wyszły prześwietlone , szkoda , więc muszę tam jeszcze raz zaglądnąć .Ale póki co zamieszczam zdjęcia podreperowane w Photoshopie przez Paulinkę.

Do Białowieży jechaliśmy od strony Janowa z Narewki i mieliśmy trasę przez Puszczę 11km bez zatrzymywania w pięknej scenerii.
W mijanych wioskach robiłam zdjęcia cerkwi i tak mam cerkiew z Zaścianka, Michałowa, Juszkowego Grodu, Narewki a w drodze powrotnej z Hajnówki, Dubin , Narwi , Trześnianki i z Zabudowa.
Wszystkie śliczne, czasami schowane za drzewami, ale często kolorowe kopuły z dala sygnalizują że ona tam jest i zaprasza do zrobienia zdjęcia.
Takie wycieczki organizowane na poczekaniu lubię bardzo bo po raz pierwszy byłam w Białowieży.Okolica przepiękna , dookoła rozciągają się pola ze złtym zbożem i białe pola gryki.

zula - 2012-07-24 06:04
Photoshop zrobił "swoje" ... :)) wygladasz pięknie !
Co to za cerkiew i gdzie - nie wiem. Nie byłam w Białowieży...jeszcze !

danach
danach - 2012-07-24 11:00
rodzinka jak się dowiedziała,że ja też nie byłam to mnie tam zawieźli ale jest tam tak pięknie ,że warto pojechać na dłużej, pokoje są po 25 zł w Białowieży

BoRa
BoRa - 2012-07-24 22:55
Dla mnie te tereny są tak odległe, że jeszcze w Białowieży nie byłam. Ale, ale dzięki Twoim zdjęciom mogę podziwiać. Bardzo ciekawa architektura, jakże odmienna i charakterystyczna dla tych terenów.
Dziękuję za pokazanie Polski mi nieznanej.

mirka66 - 2012-07-30 11:47
Nigdy tam nie bylam.Ale kiedys sie wybiore napewno.

mamaMa
mamaMa - 2012-07-31 22:09
Jabłka jak grzyby, jezioro jak morze, a niebo, jakie niebo! I domki bejeczne!

danach
Danuta Chętnik