Geoblog.pl    danach    Podróże    Pozytywne Wibracje Białystok    Warszawa czeka ...

Warszawa czeka ...

Polska, Warszawa

Wyjazd porannym pociągiem z Białegostoku i po niecałych 3 godzinach wysiadłam na dworcu Wschodnim, takim odnowionym ,że aż miło.A pamiętam go z przed lat gdy był tak brudny ,że strach było tutaj wsiadać do pociągu.

Miałam tu na Pradze sprawę do załatwienia i potem szykuję się na szkolenie Moje miasto nocą.
Zaczynamy o 20 pod Pomnikiem Kopernika robieniem zdjęć osoby w ruchu , gdzie podążamy za ta osoba aparatem a reszta się rozmywa, a obiekt jest ostry. Drugie ujęcie to widok ulicy z rozmytymi postaciami, trzecie to obiekt stały a osoby poruszające się rozmywają.
Czwarte to Hotel Bristol podświetlony, piąte to gmach Metropolitan na placu Piłsudskiego zaprojektowany przez sir Normana Fostera.
Najczęściej fotografowany chyba obiekt na warsztatach fotograficznych.
szóste- fontanna w Ogrodzie Saskim i różne wariacje oświetleń.
siódme-Plac Zamkowy a ja dodatkowo zrobiłam kilka ujęć w drodze nad Wisłę
ósme- obiekty podświetlane nad Wisłą
dziewiąte - Most Śląsko-Dąbrowski w różnych barwach
Dobiegła 1 w nocy jak doszłam do Pomnika Kopernika, w domu byłam po 20 minutach i teraz czekam na profesjonalne uwagi do moich zdjęć od prowadzącego.
Chyba będzie trzeba robić takie ćwiczenia częściej.Od drugiego ujęcia pracowałam ze statywem, a wszystko to prezent od dzieci abym się rozwijała :)

zula - 2012-07-25 06:25
Fantastyczne zdjęcia !!!
Dzieci sprawiły Tobie prezent jakiego można pozazdrościć :) .
Podziwiam i ...kupuję statyw .
Wyjazd Twój bardzo podobał mi się i z wielką przyjemnością poznałam nowe rejony i zobaczyłam piękne zdjęcia .
Pozdrawiam o poranku - Małgosia

BoRA
BoRA - 2012-07-25 23:03
DANACH!!!! nie wiem jak to wyrazić pisząc, ale w wersji na żywo to w moim wykonaniu byłoby takie bardzo emocjonalne wyrażenie uczucić:-). a tak starając się opisać to.. po prostu zachwyt!!!
To jest niemożliwe! Zdjęcia sa po prostu (i tu nie mam słów) bo pomiędzy poprzednimi a tymi to przepaść, na korzyść oczywiście tych. Już prawie profesjonalne, jak z magazynu kolorowego!!!, Niektóre bardzo ładne i technicznie super a inne widać że wystarczy jeszcze tylko trochę poćwiczyć, ale artystka już wie jak to zrobić. Błagam opisz wszystko jak długo się uczyłaś ile to trzeba wysiłku i czy aparat rzeczywiście musi mnie zrujnować materialnie żeby osiągnąć taki efekt??
Ja w nocy to żadnych, ZADNYCH zdjęć nie robię, bo nic mi nie wychodzi nawet zadowalająco, a tu.... widzę to o czym marzę! GRATULUJĘ!!! Pomysłu dzieci, chęci mamusi i doboru trenera.

danach - 2012-07-25 23:33
oj rozczuliłam się widząc Wasze wpisy :) To jest tak , do tej pory robiłam zdjęcia na automacie a mam lustrzankę cyfrową Nikona D5000, a na kursie 5 godzinnym nauczyłam się ustawiać czas,przysłonę i oświetlenie ręcznie ,żeby zrobić dobre zdjęcie i do tego potrzebny jest statyw- te zdjęcia to najlepsze z ok 250 sztuk, trzeba robić dużo to coś zawsze wyjdzie

BoRa
BoRa - 2012-07-26 19:06
5 godzin nauki wystarczyło? To ja chyba skuszę się i też spróbuję podnieść swoje umiejętności.

Pozwole sobie wybrać moje ulubione zdjęcia : 6 , 7 i wszystkie z podświetlonym mostem.
Ach,
chcialam jeszcze zapytac o efekt świetlnego napisu (ten przy/na fontannie)? Jak to było wykonywane?

danach - 2012-07-26 21:23
a więc tak: ustawiasz ISO 200, czas migawki 15 sek, przysłona 9, ktoś z latarką daje znak, Ty przyciskasz spust a on robi w powietrzu napis

zula - 2012-07-28 16:39
Dodam także : - najpiękniejsze zdjęcia to nr 3 , 13 i 16 !
pozdrawiam - uf...jak gorąco ;)

mirka66 - 2012-07-30 11:50
Zdjecia rewelacja.

mamaMa
mamaMa - 2012-07-31 22:17
Fotografowanie to świetna zabawa, jak widać na załączonych obrazkach!!! Pozdrawiam! Ile cieni nocą...

BoRa
BoRa - 2012-08-02 12:45
Danach , dzięki za wyjaśnienie efektu napisu świetlnego. To jest niesamowite!

danach - 2012-08-02 13:01
BoRa nie ma za co, powodzenia w robieniu zdjęć

Danuta Chętnik

19.02.2020 - 26.02.2020