Geoblog.pl    danach    Podróże    weekendowy wypad do Kamieńczyka    odpust we wsi

odpust we wsi

Polska, Kamieńczyk

W niedzielę maszeruję do wioski na mszę.Droga wiedzie przez las i pola a po sobotnim deszczu niedziela się zapowiada całkiem ładnie, tym razem trafiłam na odpust , a co za tym idzie oczywiście stargany z różnymi świecidełkami, pukawkami, obwarzankami, wata cukrową oraz balonami i innymi różnościami.

Pamiętam , gdy jako dziecko cieszyłam się na taki kiermasz, teraz trochę asortyment się zmienił. Więcej wyrobów chińskich i tandetnych a mało polskiego rękodzieła.Wśród chłopców królowały karabiny maszynowe- za przyzwoleniem rodziców,starsze dziewczynki przymierzały różnokolorowe peruki. Nawet trafił się kowboj z rowerem.

Oprócz kiermaszu był też Festiwal Miodu i Chleba zorganizowany przez gminę i tutaj się pokazały wyroby artystyczne :kolorowe bukiety z suchych kwiatów, zwierzątka robione szydełkiem , czy wyroby drewniane a do tego stoiska z chlebem , miodem i innym jadłem. Ja dostałam jabłko papierówkę za podpis pod petycją o przywrócenie ajencji poczty we wsi.

mirka66 - 2012-08-20 08:30
Jak bylam mala tez lubilam takie stragany.

zula - 2012-08-20 09:42
Pierwsze zdjęcie polnej drogi - przepiękne . Stragan z dziecięcymi zabawkami robionymi na szydełku - wspaniały ...łącznie z kotami !!!.

BoRa
BoRa - 2014-08-25 21:33
Suszone koszyki w kwiatami - przepiękne!!!

danach
Danuta Chętnik