Geoblog.pl    danach    Podróże    Podbój Sardynii    a może znajdę flamingi ?

a może znajdę flamingi ?

Włochy
Włochy, Sant’Antìoco

Jak już pisałam, zaplanowałyśmy jeszcze raz odwiedzić wyspę Sant Antioco. Trasę wybieramy wzdłuż morza i za Portovesme zjeżdżamy w kierunku Salin gdzie spodziewamy się flamingów, tak mówią mapy. Jest woda są rybacy , droga terenowa i są tylko czaple. Włosi nam pokazują ,że mamy jechać dalej i wywieźli nas na brzeg morza z kamiennym wałem i rodzinką wypływającą łódka na spacer. Robimy parę fotek i jedziemy dalej.Jadąc groblą widzę flamingi. Zatrzymujemy się na wąskim pasie pobocza , montuję teleobiektyw i mam upragnione ptaki. Są cztery blisko, na tyle ,że widać różowy kolor nóg i skrzydeł. Jeden jest szary , może młody. Jednego łapię w ruchu jak biegnie po wodzie i macha skrzydłami. Jestem szczęśliwa ,że się udało. Mogę jechać dalej do Sant Antioco.
Zatrzymujemy się przy moście rzymskim , który kiedyś wiódł do miasta, poszukujemy dwóch skał wychodzących z morza, Księdza i Zakonnicę ale bez rezultatu, może błąd redakcyjny przewodnika ?
Teraz odwiedzamy inne rejony miasteczka, wychodzimy na szczyt wzgórza na którym leży miasto i znajdujemy resztki muru punickiego i Mauzoleum Rzymskie oraz piękne widoki na miasto i morze oraz rodzinkę ze szczeniętami.
Oczywiście wypijamy kawę i jemy lody w kawiarence pod drzewami i dowiadujemy się ,że to aleja z fikusa benjamina a nie z pinii.
Kolacja zaplanowana na grobli ale dopiero o 20 tej.

mirka66 - 2012-10-02 10:24
Dzieci sa najlepszymi modelami.Super pokazane.

mamaMa
mamaMa - 2012-10-02 11:39
Upragnione flamingi, nagroda za wytrwałość!

zula - 2012-10-02 16:48
Gratuluję ! - pięknie widać flamingi ...z uporem i szczęściem udało się ..no jeszcze obiektyw spełnił swoja rolę!

danach
danach - 2012-10-02 22:23
tak po tych zdjęciach mogłam spokojnie wracać do Polski :)

marianka - 2012-10-03 12:49
Flamingi!! Ale się cieszę;)

BoRa
BoRa - 2012-10-04 23:34
Flamingi w czerwonych pończoszkach, super.
No tak to już do poznańskiego zoo nie ma po co przyjeżdżać.

danach
Danuta Chętnik