Geoblog.pl    danach    Podróże    Czas na poprawę majówki...Malta    Wyprawa na Gozo

Wyprawa na Gozo

Malta
Malta, Mġarr
Przejechano 1912 km

Na drugi dzień pobytu na Malcie mamy zaplanowany wyjazd na Gozo. Małą wyspę na północy. We wszystkich przewodnikach jest napisane ,że to punkt obowiązkowy !

Śniadanie jemy wcześnie czyli tuż po otwarciu restauracji i udajemy się na przystań skąd odchodzi bezpośredni autobus 222 do przystani w Cirkewwa. Kupujemy bilet na autobus na tydzień, który obowiązuje na całej wyspie. Na Gozo trzeba mieć odrębny bilet.
Jedziemy wzdłuż wybrzeża , poprzez Sliemę, St.Julian, Pembroke , wzdłuż zatoki St .Paul aż do północno-zachodniej części Malty.Podróż trwała ok. godziny. Za oknem piękne widoki wybrzeża a w Mellieha zobaczyliśmy wielki kościół z kopułą. Kościoły na zewnątrz generalnie wyglądają podobnie, zbudowane z jasnego wapienia , z dwoma dzwonnicami bez zbędnych ozdób, dopiero wnętrza się różnią.

Przejazd przez prawie całą wyspę pokazuje dużo zaniedbań w mniejszych miejscowościach, brak zieleni, wszystko zasypane warstwą kurzu, pola pełne kamieni z których układają murki jak w Szkocji, tylko tutaj jest bardzo „kamiennie”.
Kupujemy w przystani bilety powrotne za 4,65 euro i czekamy na prom. Jest dużo osób ale nowy budynek portowy jest przygotowany na taką ilość turystów.Na Gozo płynie się ok. 30 minut a po drodze można zobaczyć Blue Laguna- Błękitna Lagunę, która jest pomiędzy wyspami Cominotto a Comino. Pomimo chęci tu dotarcia nie udało się więc jest po co wracać jeszcze raz tutaj.

Z promu w Mgarr wychodzi tyle ludzi, że zanim się zdecydowałyśmy gdzie jedziemy autobusy już były pełne.

zula - 2013-05-29 22:25
...widzę Danko,że na nic zalecenia lekarza!.
Masz chronić oko a siadasz i piszesz.
Zdrowiej nabieraj sił ,
pozdrawiam serdecznie

danach
danach - 2013-05-29 23:32
lekarz pozwolił, czytać , TV i komputer, nie mogę dźwigać i się schylać przez 6 tygodni

tasiemiecc
tasiemiecc - 2013-05-30 13:00
już się martwiłam, że nie będzie dokończenia podróży na Maltę - a tu proszę ! :D zabieram się za czytanie

mirka66 - 2013-05-30 14:13
Dobrze,ze znow piszesz.Czytam dalej.

BoRa
BoRa - 2013-06-02 22:10
Piękna wycieczka! Ja też czytam i oglądam z zachwytem.
życzę zdrówka
BoRa