Geoblog.pl    danach    Podróże    Czas na poprawę majówki...Malta    Azur Window i powrót na Maltę

Azur Window i powrót na Maltę

Malta
Malta, Dwejra
Przejechano 1938 km

Decydujemy się jeszcze pojechać do Dwejry aby zobaczyć Lazurowe Okno. Tutaj spędzamy sporo czasu podziwiając surowe klify,błękit morza, skały jakby wulkaniczne. Oczywiście wspięłam się na szczyt okna aby zrobić kolejne zdjęcia. Tak nas widoki zachwyciły ,że autobus nam ucieka i musimy czekać godzinę na następny.

Wracamy do Victorii i za parę minut mamy autobus do portu ale inną trasą.Prawie całą wyspę mamy objechana autobusami ale do zwiedzenia jest tu jeszcze sporo.
Odpływamy z Gozo ok. 19 tej i widok z promu na wyspę z rysującymi się na horyzoncie kościołem i fortem w zachodzącym słońcu jest wspaniały.
Na promie było chłodno bo słońce zbliżało się do horyzontu a do tego zaczął wiać wiatr, warto wziąć coś do okrycia nawet jak jest ciepło w ciągu dnia.

Na autobus czekamy dobre 15 minut i już nocą dojeżdżamy na nasze nabrzeże. Wpadamy na późną kolację do naszej ulubionej knajpki i szczęśliwe wracamy do domu. Jutro kolejne zwiedzanie.

zula - 2013-05-30 07:19
Widok na okno bardzo ciekawy lecz Ty na oknie to widok wspaniały...jak się nie boisz wchodzić po tych wysokościach gdy dookoła tyle wody?!
Dobrze ,że autobus odjechał bo obraz zachodzącego słońca z pokładu statku to jest TO !!

danach
danach - 2013-05-30 11:09
Tak masz rację czasem niespodziewanie znajdujemy się w dobrym miejscu o właściwej porze :)

mirka66 - 2013-05-30 14:16
Piekne te skaly i okna skalne.Lubie takie miejsca.

ciesielka
ciesielka - 2013-06-25 14:23
Co to za knajpka? Skoro ulubiona to pewnie godna polecenia.

danach
Danuta Chętnik