Geoblog.pl    danach    Podróże    Sandomierz w jeden dzień    królewskie miasto

królewskie miasto

Polska, Sandomierz

Sandomierz to urocze nieduże miasto na Wisłą. Teraz pięknie odnowione. Parkujemy pod Brama Opatowską i wędrujemy na Rynek. Głównym punktem jest Ratusz z wieżą zegarową.Sam rynek jest pochyły ale dookoła są ławki i można usiąść.Parking opłaciłyśmy na godzinę a to stanowczo za mało i dokupiłyśmy jeszcze 2 godziny.
Jest tu trochę turystów ale nie za dużo bo dzień powszedni.Zjadłyśmy pyszne lody lokalnej wytwórni.Ja wspięłam się na Bramę Opatowską aby podziwiać widoki z góry ( chyba to mi już weszło w krew ).
Dużo tu jest atrakcji , jak pokazy tańców dworskich czy zwiedzanie podziemi Sandomierza czy Muzeum rycerskie.
My odwiedziłyśmy Bazylikę katedralna z IV wieku oraz dziedziniec domu Jana Długosza.
Z dziedzińca katedry rozciąga się widok na Wisłę i spichlerz. Bulwary nad Wisłą są odnowione, można tez popłynąć stateczkiem po okolicy.

Zadowolone z przerwy w podróży w tak ślicznym miejscu pojechałyśmy dalej do Krakowa

BoRa
BoRa - 2013-08-07 20:18
zdjęcia, zdjęcia zdjęcia ?
:-)

danach - 2013-08-07 23:40
musiałam pomniejszyć i już są :)

zula - 2013-08-11 11:05
"Zazdroszę" samochodowych wyjazdów i kolejnych przystanków w Polsce.
Wiem,wiem Danusiu napiszesz o Kazimierzu Dolnym o którym cały czas pamiętam lecz ...sytuacje nie zawsze pozwalają!
Zaciekawił mnie Sandomierz i wspaniale ,że zatrzymujesz się choć na chwilę w drodze do Krakowa.
Patrzę na zdjęcia i mają lekki odcień brązu .Czy to zamierzony efekt czy słońce pokolorowało inaczej?
Widoki z góry jak zawsze podziwiam-jesteś "twarda" !:)), pozdrawiam

danach - 2013-08-11 22:21
Faktycznie zdjęcia jakieś brązowe ale chyba słońce je tak potraktowało.

mamaMa
mamaMa - 2013-11-24 13:41
Wygląda baaardzo zachęcająco, aż mi wstyd, że nidgy tam nie byłam...

danach - 2013-11-24 18:02
mamaMa koniecznie trzeba zobaczyć Sandomierz chociaż tak trochę na uboczu i daleko

Danuta Chętnik

19.02.2020 - 26.02.2020