Geoblog.pl    danach    Podróże    Danach jedzie do....Chin    Czas rozpocząć zwiedzanie...

Czas rozpocząć zwiedzanie...

Chiny
Chiny, Pekin

Do hotelu przyjeżdżamy po około 1,5 godziny, jest chwila na kąpiel i wyjście na spacer a potem jedziemy na podbój Pekinu.
Zaczynamy od Gmachu Opery, bardzo futurystyczna bryła, pięknie wkomponowana w zieleń i wodę.

Tuż obok jest Plac Plac Tienanmen czyli Plac Niebiańskiego Spokoju cel naszego kolejnego zwiedzania. Mgła nie ułatwia nam zadania, wszystko jest otoczone mgiełką tajemniczości. Plac jest pilnie strzeżony, wchodzi się tam przez bramki.Największy Plac świata jest pełen ludzi ( tak się nam wydaje ) ale to turyści z różnych części Chin, trochę ze świata.Dwa dni temu skończyło się tygodniowe Święto Narodowe.

1 października rozpoczyna się Święto, które upamiętnia utworzenie Chińskiej Republiki Ludowej w 1949 roku.
Święto trwa do 7 października, jest to drugi w roku tak zwany „Golden Week” czyli „złoty tydzień” podróży oraz zabaw.
W tym okresie nie pracują urzędy i zamknięte są wszystkie fabryki, czynne są sklepy a w dużych miastach domy towarowe są otwarte dłużej niż w dni powszednie.
W okresie Świąt następuje ogromny wzrost turystyki – miliony Chińczyków podróżuje po kraju, odwiedza atrakcje turystyczne, rodziny w dalekich zakątkach Chin i centra handlowe miast. Ceny biletów są wtedy najwyższe i występują trudności z rezerwacją hoteli i zakupem biletów na środki komunikacyjne.

Warto o tym wiedzieć i nie planować w tym czasie podróży do Chin.

Na placu stoi jeszcze wielki bukiet kwiatów dla Mao a z Bramy Niebiańskiego Spokoju patrzy na nas sam Wódz.

Na noc Plac jest zamykany.

Będziemy w tej okolicy jeszcze w niedzielę i zobaczymy,że kolejki na Plac są dużo większe i trzeba wiedzieć jak się poruszać aby dotrzeć we właściwe miejsce.

zula - 2014-10-24 12:49
Podziwiam...bo przed "chwilką" powróciłaś a już jest relacja z pierwszego dnia!
Pięknie tam i bardzo podoba mi się Twoje utrwalanie osób! Bukiet kwiatów fantastyczny...

BPE
BPE - 2014-10-24 14:09
rewelacyjne wrażenia, szkoda, ze faktycznie - wszystko jest jak za mgłą......

Eugene
Eugene - 2014-10-24 16:34
Niesamowite gdzie Ty dotarłaś - świetna relacja.

danach
danach - 2014-10-24 16:36
Zula, będzie osobny wpis ze zdjęciami dzieci, bardzo fotogeniczne :)
Eugene- przejechałam kawał Chin , tylko cierpliwości ,muszę trochę wrócić do naszej strefy czasowej :)

zula - 2014-10-24 18:06
Danach ...bez pośpiechu pisz i wybieraj zdjęcia !.
Jesienne wieczory długie a potem zima.
W sobotę znowu pomieszają w naszych głowach przestawiając zegary.

BoRa
BoRa - 2014-10-27 21:22
Danusiu, w jaką Ty daleką podróż się wybrałaś! Wszystko takie inne.
Zabieram się do czytania. :-)

mamaMa
mamaMa - 2014-11-09 08:53
Wszystko takie inne, egzotyczne, a jednoczesnie ten rozbujaly socjalizm tak znajomy. Mgla fajna, zdjecia fajne, na podroz i moje spoznione czytanie bardzo sie ciesze:-) A Zula ma racje . jak to dobrze, ze sa dlugie jesienne i zimowe wieczory:-)

Maja
Maja - 2014-11-12 18:34
Wykorzystuję wolny leniwie płynący czas i czytam od deski do deski. Bukiet dopiero na zbliżeniu widać w pełnej ferii kolorów. OPERA NIESAMOWITA - A ZWŁASZCZA JEJ ODBICIE W WODZIE!!!!!!

semaja
semaja - 2014-11-12 18:55
Przypominam, że Maja to ja. Jędruś przyniósł mi laptopa i jest OK.

danach
Danuta Chętnik