Geoblog.pl    danach    Podróże    Danach jedzie do....Chin    Wielki Mur jest Wielki
2014
paź

Wielki Mur jest Wielki

Chiny
Chiny, Badalingzhen

Po cudeńkach emaliowanych jedziemy dalej do Badaling wspinać się na Wieki Mur.Mam nadzieję,że mgła zelżeje ale nic z tego.Jest nieubłagana i trzyma mocno.

Zbliżamy się do wysokich gór a sam mur przebiega na wysokości ok 1000 metrów.W tym miejscu wzniesiono go za panowania dynastii Ming, około 1505 roku.,został odrestaurowany w XX wieku i udostępniony turystom po 452 latach .

Całkowita długość muru w tym regionie wynosi 4,8 kilometra. Ufortyfikowany jest on 19 strażnicami, a szerokość jest na pięć koni aby mogły w rzędzie przejechać.

Aby podjechać do wyżej położonych parkingów kierowca musiał negocjować ze strażnikami. Udało się i mamy do pokonania niewielki odcinek w górę do kas.
Tutaj obowiązkowa zbiorowa fotografia , która będzie gotowa wraz z albumem z Wielkiego Muru jak skończymy zwiedzanie. Duży album 60 zł a mały 30 zł

Ja zrobiłam zdjęcie zdjęcia a album zrobię sama.

Z głównego podestu są dwie drogi , w prawo łagodniejsza ale bardziej oblężona oraz w lewo bardziej stroma i luźniejsza. Wybieram tą w lewo.Miejscami było tak stromo,że bez poręczy trudno by było wyjść wyżej, niektórzy schodzili tutaj tyłem, ale widok nawet pomimo mgły wspaniały. Uroku dodają kolory jesieni.

Dodatkową frajdą było spotkanie wycieczki w kolorowych strojach.

Na koniec wyprawy lekki wietrzyk przewiał trochę mgłę ale byliśmy już na dole przy sklepach, cóż może kiedyś mi się poszczęści jak tam jeszcze wrócę.

wiza do Chin
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Chin. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Chin, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
zula
zula - 2014-10-29 06:00
中国是一个美丽的国家

danach - 2014-10-29 08:22
Zula, zgadza się Chiny to piękny kraj :)

jola
jola - 2014-10-29 15:08
panienka z okienka cudo i ta jesien och...

Eugene
Eugene - 2014-10-29 16:47
Podróż do Chin bez Wielkiego Muru to tak jakby zwiedzać Rzym a nie być w Watykanie.

BoRa
BoRa - 2014-10-30 22:56
Fantastyczne miejsce - tam bym tam chciała być.
Mgła na całe szczęście nie jest aż tak gęsta, żeby nie było nic widać. Zdjęcia we mgle mają swój urok.

BoRa
BoRa - 2014-10-30 22:58
Zula po chińsku wymiata???
:-)

danach - 2014-10-31 00:16
Dla mnie niespodzianka,że Zula chińskiego się uczy :)

zula
zula - 2014-10-31 07:30
"oj tam , oj tam" ...to nie zula się uczy to Google wszystko wie!
;-)

mamaMa
mamaMa - 2014-12-25 16:00
Obowiazkowy punkt programu w Chinach:-)
I jakie mile panie spotkalas!

mirka66
mirka66 - 2015-02-12 21:51
Moje wielkie marzenie.:))))))))))))))

Danuta Chętnik
zwiedziła 15% świata (30 państw)
Zasoby: 606 wpisów606 1845 komentarzy1845 11813 zdjęć11813 4 pliki multimedialne4

25.10.2016 - 05.11.2016

08.03.2016 - 26.03.2016