Geoblog.pl    danach    Podróże    Danach jedzie do....Chin    WindÄ… do nieba czyli odwiedzamy PerÅ‚Ä™ Orientu

Windą do nieba czyli odwiedzamy Perłę Orientu

Chiny
Chiny, Shanghai

Kolejnym punktem programu jest wyjazd na Wieżę Telewizyjną Perłę Orientu.

W rankingu najwyższych wież , zajmuje ona 5 miejsce na świecie z wysokością 446 metrów, to 2 najwyższa wieża Chin. Po Canton Tower ( 600 m).Najwyższa wieża świata to 634 m Tokio Tower w Japonii.
Przejazd do dzielnicy biznesowej odbywa się tunelem i dlatego żaden most nie burzy widoku z bulwaru Bund na nowoczesną cześć Szanghaju.

Dookoła są same nowoczesne budynki, kładki podwieszane aby móc przejść przez ulice. Zanim wejdziemy do środka robimy zdjęcia, chociaż mgła czytaj smog nie chce ustąpić.

Dojście do wind, które ma nas w kilka minut wynieść na wysokość 263 metrów, 7 metrów na sekundę, jest poodgradzane barierkami. Na szczęście o tej porze nie ma zbyt wielu czekających na wjazd.
Kula widokowa ma średnicę 45 metrów i częściowo przeszklona podłogę, wejście na nią jest nie lada wyzwaniem nawet jak się nie ma lęku wysokości.

Wrażenie niesamowite nawet we mgle. Panorama Singapuru była słabo widoczna ale widok na najwyższe budynki "Singapore WFC" czyli Otwieracz i Jin Mao oraz 2 najwyższy wieżowiec świata jeszcze w budowie niesamowite .

Spacerując dookoła zauważyłam wyróżniającą się swoim wyglądem parę w kapeluszach w misternie upiętych płaszczach, skąd byli nie wiem ale może kiedyś się dowiem.

Zdjęć nie było końca ale czas był ograniczony i trzeba zjechać na dół do Szanghajskiego Muzeum, które mieści się na parterze wieży.

zula - 2014-11-16 19:49
widoki ...prosto z nieba!
Twoje zdjęcie to: spadajaca...Gwiazda!

BoRa
BoRa - 2014-11-17 18:00
Uch, na takiej wysokości wejść na szklany podest??? To bez trzymanki chyba nie jest możliwe :-)

Eugene
Eugene - 2014-11-19 13:06
Super wysokość, super zdjęcia i super odwaga!

mirka66 - 2015-02-12 22:02
Pozazdroscic odwagi na tej szklanej podlodze.

danach
Danuta Chętnik