Geoblog.pl    danach    Podróże    Pastorałki w Zakopanem    Kulturalne Zakopane

Kulturalne Zakopane

Polska, Zakopane

Niedzielę rozpoczęliśmy od Pastorałek w małym kościółku Bernardynów na Błoniach Słowackiego.
Kościółek drewniany , nieduży a w środku pastorałki śpiewały dwa zespoły, dziecięcy z Poronina oraz dorosłych wraz z orkiestrą smyczkową.
Klimat wspaniały, stroje góralskie cudowne, zapraszam na mały koncert tych kolęd.

Wieczoram natomiast wybralismy się do Teatru Witkacego na spektakl Człapówki-Zakopane wg Andrzeja Struga.Sztuka pełna błyskotliwego humoru i dowcipu, fantazji i pomysłowości sytuacyjnej. Poza satyryczną, wręcz groteskową warstwą obyczajową rozgrywającą się w zakamuflowanych realiach Zakopanego lat międzywojennych, na którym to tle zostały trafnie zdiagnozowane typy ludzkie a wszystko nadal bardzo aktualne.

A śnieg cały dzień pada i pada...

zula - 2015-01-18 10:49
Jeden dzień a jak wiele zobaczyłaś...powiem krótko: "zazdroszczę" !

Eugene
Eugene - 2015-01-18 11:32
Ja również zazdroszczę tego co usłyszałaś i zobaczyłaś.
Okres Młodej Polski i lata międzywojenne to mój ulubiony okres dziejów Zakopanego.

mamaMa
mamaMa - 2015-01-22 22:46
Teatr Witkacego...kiedys z jego powodu wyrzucono mnie z pewnej akademickiej instytucji...prawie, za protestem innych uczestnikow zezwolono zostac, a TEN teatr bedzie mi sie zawsze z pewna rebelia kojarzyl. Lubie jego "innosc":-)

danach
Danuta Chętnik