Geoblog.pl    danach    Podróże    Białe noce w Tallinie i Helsinkach    Pożegnanie Tallina

Pożegnanie Tallina

Estonia
Estonia, Tallin

Dzisiaj nadszedł czas powrotu , ale lotnisko jest tak blisko ,że wystaczy 15 minut aby tam dojechać z centrum. Mamy więc pół dnia na ostatnie zakupy, kawę i lunch. Walizki spakowane czekają na nas w hostelu a my się wybieramy do Historycznego Muzeum Estonii.

Oczywiście rozpoczynamy dzień od kawy na Rynku w promieniach słońca. Potem wędrujemy na zakupy i do Muzeum.

Muzeum mieści się w budnyku Gildii,ekspozycja rozpoczyna się w wielkiej sali Gildii a w podziemiach są zorganizwoane ekspozycje pokazujące jak się żyło w zamieszłych czasach na tych ziemiach.
Można otwierać szafki aby zobaczyć jak wyglądały przedmioty domowe , w szufladach są zdjęcia, w szafach wisi odzież.Wycieczka młodzieży miała za zadanie rozwiązanie zagadki i poszukiwali odpowiednich przedmiotów i ich szczegółów rozwiązując jakiś quiz.

Na lunch zjadamy zupę z łosia- pyszny rosołek i wracamy do hostelu po bagaże.
Żegnamy gościnny Tallin i ruszamy na lotnisko autobusem A2. Bilet dla seniora 0,80 Euro

zula - 2015-06-19 10:46
Zaskakujesz...Twoja postać w odbiciu to bardzo ciekawe zdjęcie!
Wszystko jest tam interesujące a ilość kotów przeogromna :).
Dziękuję za relację,piękne zdjęcia i za to ,że otworzyłaś mi "furtkę doTallin".

coati
coati - 2015-06-22 08:35
och, zamarzyła mi się zupka z łososia,
mniam, mniam ;)

mamaMa
mamaMa - 2015-06-22 18:23
Wykorzystanie czasu maksymalne, a kociaki naprawde w ilosciach masowych:-)

Eugene
Eugene - 2015-07-18 16:56
Jeszcze na koniec zwiedzanie muzeum, gdzie można zaglądać do szafek - świetnie.

danach
Danuta Chętnik