Geoblog.pl    danach    Podróże    Danach jedzie do...Krainy Kwitnącej Wiśni    Wielki Most Seto i Ogród Ritsurin
2017

Wielki Most Seto i Ogród Ritsurin

Japonia
Japonia, Takamatsu

Pobudka o 7.00
Po śniadaniu przejazd autokarem po Wielkim Moście Seto czyli przez system mostów wiszących ponad cieśninami Japońskiego Morza Wewnętrznego, zbudowany w latach 1978-1988.
Mosty łączą wyspy Honsiu i Sikoku przechodząc przez 5 wysepek. W ich skład wchodzi 11 mostów o łącznej długości 13,1 km. Zatrzymujemy się na parkingu gdzie jest świetny punkt widokowy oraz wielki sklep z pamiątkami, restauracjami.

W Marugame, miejscowości położonej na wyspie Sikoku, oglądamy i robimy zakupy słynnych i tradycyjnych wachlarzy liściastych Uchiwa. W salce obok chłopiec dzielnie pracował aby nadać właściwy kształt wachlarzowi.To w Marugame produkuje się 90% wszystkich japońskich wachlarzy uchiwa.

Następnie jedziemy do miasta Takamatsu, znanego z ogrodu Ritsurin. Jest on pełny malowniczych zakątków, stawów z karpiami koi i pagórków . Budynki w Ogrodzie pochodzą z początków XVII wieku. Obszar ogrodu to 75 ha. Można tutaj naprawdę pobłądzić i ja ledwo zdążyłam na miejsce zbiórki bo za daleko się zapuściłam, ale warto było dla tych pięknych widoków.

mamaMa
mamaMa - 2017-05-29 22:51
Ech, jaka ogrodowa estetyka - odpoczynek nie tylko dla ciala, ale i dla duszy:-)

zula - 2017-05-30 06:39
Godziny relaksu... pięknie!

zula - 2017-05-30 06:41
Zapomniałam dodać-. wachlarze przepiękne!

marianka - 2017-05-30 10:24
Fantastyczne wachlarze! Nie tylko jako sprzęt użytkowy, ale też jako dekoracja :)

danach
Danuta Chętnik