Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    Skok do Azji

Skok do Azji

Singapur
Singapur, Singapore Changi

Kochani nie bylo latwo ale sie udalo:)
Anioly Wasze mnie niosly, wiecej napisze pozniej
Buziaki
Danka-dalej podrozniczka-ten wpis zrobiłam na lotnisku bo przed wejściem do samolotu stały 4 komputery z których można korzystać.
Cała podróz niesamowita.Miejsce miałam przy oknie i cały czas patrzyłam w dół jak startowaliśmy.Pas startowy jest tu przy wodzie a potem widok na niezliczone zatoki i ruch motorówek i statków.Udało mi się zrobić zdjęcie Opery z góry a takiego zdjęcia jeszcze nie miałam :).
Góry Błękitne wyglądają jak skóra psa Sharpey , fałdy pomarszczone a potem czerwona ziemia i stawki w kolorze kawy z mlekiem , ciagnie się ten krajobraz kilometrami.
Okolice Darwin to płaska nizina z stawami zarosnietymi roslinnościa.Dominował kolor zieleni.
Poza patrzeniem w okno konwersowałam po angielsku oczywiście z panem Scottem , pracownikiem Parku Narodowego w Darwin, który mnie zapraszał jeszcze do odwiedzenia Północnego Terytorium.Tak na pewno wpadnę ale następnym razem, bo na pewno będzie następny raz.Parę rzeczy zostawiłam do zobaczenia na nastepny raz :)
Czas do Darwin zmienia się tylko o 0,5 godziny a do Singapuru az 2,5 tak więc zamiast lecieć jak wynikało z rozkładu lotu 8 godzin to leciałam 11 , nieźle co ?
A czeka mnie jeszcze dalsza droga...jak zdązę ale jak wiecie zdążyłam , a dzięki temu ,że pierwsza wysiadłam z samolotu a potem pierwsza przeszłam przez kontrolę paszportową bo musiałam mieć na powrót wize do Singapuru.
Pilot był tak niesamowity ,że przyleciał pół godziny wcześniej :)

Kinga
Kinga - 2010-04-23 16:31
Na to czekałam Kochana Cioteczko Jilli, trzymaj się dalej jeszcze dzielniej aż do Warszawy!!!!!
Dużo buziakow ogromnych

semaja - 2010-04-23 17:31
Wiedziałam, że jesteś dzieckiem szczęścia !!! Dalej trzymamy kciuki za bezpieczne lądowanie w Warszawie. I do rychłego zobaczenia !!! Ja zabieram się za gotowanie i pieczenie.

Jola - 2010-04-23 17:36
Miłego lotu i bez przygód całuski

Córa
Córa - 2010-04-23 17:39
Jak Ty to zrobiłaś?? 1,5 h na odebranie walizki i przetransportowanie się na inny terminal, a Ty nie dość, że zakupy zrobiłaś to jeszcze dorwałaś Internet, żeby swoich wiernych czytelników pozdrowić ! Niesamowita jesteś! :*

Jola - 2010-04-23 20:06
Dana jak ty mówisz że nie było łatwo to już wyobrażam sobie jak było. Magda przed chwilą z moją Magdą miałyśmy identyczny komentarz ha ha

Krystyna Godzik
Krystyna Godzik - 2010-04-23 23:22
To się nazywa, kangurzy skok. Twoja podróż dobiega końca i już tak się przyzwyczaiłam do przeglądania Twoich wpisów wedle północy naszego czasu, że będzie mi tego brakowało. Oby Polska przywitała Cię piękną wiosną, bo z Australii wylatywałaś jesienią!

Maciek
Maciek - 2010-04-23 23:45
Spiesz sie do domu Kochana! Czeka na Ciebie tajska zupa z kurczakiem na mleku kokosowym i pieczony schab z kminkiem:) Czytasz to pewnie we Frankfurcie i slinka Ci cieknie. :* buziaki od Darii

Córa
Córa - 2010-04-24 06:33
Mama już we Frankfurcie! Zapraszamy do dołączenia do naszego komitetu powitalnego, o 9.05 na lotnisku ;)

Jola - 2010-04-24 08:24
Niestety zbyt póżno się obudziłam ale duchem jestem z Wami

semaja - 2010-04-24 09:07
Akurat jestem na blogu, więc jakby razem z Wami!!! WITAJ PODRÓŻNICZKO!!!
Za chilę pewnie usłyszę Cię. Już się cieszę. Całuski

semaja - 2010-04-24 09:22
Dopiero teraz zobaczyłam, że jestem na blogu jako 2000 !!! Hura !!!!

JOLA
JOLA - 2010-04-24 09:25
Hura witam Cię na ziemi polskiej jako wpis 2000 CalUSKI

JOLA
JOLA - 2010-04-24 09:28
cOŚ Z TYM LICZENIEM JEST NIE TAK BO ZNOWU JESTEM 2000

magdamar
magdamar - 2010-04-24 09:40
I my też jesteśmy "2-tysięczni"?! Może potrafi liczyć tylko do 2000? Ale przecież nie o to chodzi - byliśmy z Tobą Danusiu nie dla nagrody ! Przeżyliśmy dzięki Tobie piękną przygodę ! I mamy nadzieję na jeszcze wiele takich podróży (może już nie tak daleko? ;), bo nas zżera nas niepokój o Ciebie!:)). Mamy nadzieję na nieodległe w czasie spotkanie! Całusy!!!

Grzegorz z rodzinką
Grzegorz z rodzinką - 2010-04-24 10:02
Danusiu, niestety nie dołączymy do komitetu powitalnego na lotnisku. Jest teraz 9.57 i mam nadzieję, że szczęśliwie już wylądowałaś. Na początku Twej podróży życzyłem Ci tyle samo lądowań co startów i udało się. Mam nadzieję, że zobaczymy się w dniach 3-6 czerwca w Szczawnicy, gdzie Jasiu K. organizuje nasze AZS-iaków spotkanie. Mam nadzieję, że otrzymałaś już na swoją skrzynkę e-mailową informację na ten temat.
Pozdrawiamy serdecznie

magdamar
magdamar - 2010-04-24 10:04
Jeszcze na temat następnej podróży - może tym razem przypłyniesz "do źródeł" :)) ! Niewiadom - nasze i Twoje (z urodzenia) śląskie okolice czekają na Twoje odwiedziny ! Pewnie już utonęłaś w objęciach najbliższych sercu! My też Cię mocno przytulamy ! Dobrze, że jesteś ! :))

zula - 2010-09-15 09:50
Udało się - także się cieszę jak wszyscy Twoi Bliscy !
...zdjecia z lotu ptaka ...a właściwie Twoje zdjecia z wysokości może 800m nad Sydney wspaniałe !
Życzę powrotu do Australii do miejsca , gdzie także marzyłam kiedyś dojechać !
Dzięki Twoim zapiskom na geoblogu mogę powiedzieć dzisiaj ,że w Austarlii byłam dwukrotnie - dziękuję Danusiu - Małgorzata

danach
Danuta Chętnik