Geoblog.pl    danach    Podróże    Podbój Sardynii    baza wypadowa w Portoscuso

baza wypadowa w Portoscuso

Włochy
Włochy, Portoscuso
Przejechano 1923 km

Wracając groblą udało się nam zobaczyć flamingi.Znalazłyśmy możliwość postoju i teleobiektywem zatrzymałam w kadrze poszukiwane flamingi. Nie byłam zadowolona ze zdjęć ale to już lepsze niż te z Cagliari.
Droga znowu piękna i górzysta ale u celu zaskakuje nas widok nie tylko wiatraków ale również kominów. Nie tak sobie wymarzyłyśmy miejsce wypoczynku. Okazało się ,że w bliskiej odległości od naszego celu podróży jest port towarowy i zakłady przemysłowe w Portovesme.
Zatrzymałyśmy się na stacji benzynowej Tamoil i przyjechała po nas nasza gospodyni. Bez niej na pewno byśmy nie trafiły. Dom był usytuowany na bliskich dzikich peryferiach.Bardziej to była hacjenda ale w takim miejscu pokój wybrałyśmy.
Samo mieszkanie super, bo była cisza i wszędzie blisko ale samochodem.
Zostawiamy bagaże i jedziemy do miasta zobaczyć gdzie zakotwiczyłyśmy na 3 noce.
Znowu port z jachtami, łodziami rybackimi i tutaj trafiamy na zawody w łowieni ryb. Bardzo było ciekawe popatrzyć na tutejszą społeczność.
Do zmroku chodziłyśmy po tym uroczym miasteczku aby potem siąść na pizzy .Po powrocie do domu od razu padłyśmy, dzień był bardzo długi i obfitował w wiele wrażeń.

marianka - 2012-09-30 11:57
Flamingi flamingami, ale kot cudny!

zula - 2012-09-30 17:48
Oj wszystko mamy ...podziwiam zdjęcia , które zrobiłaś mieszkańcom ( robiłaś chyba trochę z ukrycia ? )
Ciekawski jest fantastyczny- dziękuję ! .

Zdjęcie kota w w skałach z widokiem na morze to pierwsze miejsce w Twojej Kociej Kolekcji ...i pomyśleć ,że tak piękne ujęcia robi wielbicielka ...PSA ?! .

mirka66 - 2012-09-30 19:45
.... a jakie byly pizze.Chyba pyszne co ???

danach - 2012-09-30 20:20
Zula, pożyczyłam obiektyw 55-300 aby móc robić takie zdjęcia z przybliżenia, ciężki jest bardzo i trzeba co chwilę zmieniać ale czasami się przydawał, więc nosiłam go codziennie, najgorsze ,że aparat i obiektyw zajął mi pół walizeczki :) ale warto było

danach - 2012-09-30 20:20
Mirka, pizze pycha, ciasto cieniutkie a wypiekane były na żerze .

mamaMa
mamaMa - 2012-10-02 11:17
Morskiego chyba sobie przywłaszczę;-)

BoRa
BoRa - 2012-10-04 23:27
W sprawie flamingów to w poznańskim nowym Zoo jest ich wiele i są chętne do pozowania. Zapraszam!

danach - 2012-10-05 20:17
chętnie przyjadę na rogale marcińskie też :)

Danuta Chętnik

19.02.2020 - 26.02.2020