Geoblog.pl    danach    Podróże    Podbój Sardynii    wzdłuż wybrzeża na północ

wzdłuż wybrzeża na północ

Włochy
Włochy, Fluminimaggiore
Przejechano 1951 km

w sobotę wybieramy się do centralnej Sardynii w góry.Pierwsi gospodarze powiedzieli ,że piękne jest miasteczko Barumini, więc jedziemy.Żeby wyjść na śniadanie muszę przeskoczyć kota , który leży na wycieraczce i nas pilnuje, a potem spotykam 3 małe kotki , ale czarny uciekł więc zostały dwa.
Początek trasy biegnie wzdłuż wybrzeża,żeby podziwiać kolejne piękne widoki na góry i morze.Krajobraz co raz się zmienia.Góry nie są takie same, raz skaliste a potem wręcz zielone, w każdym zakolu mała plaża, najczęściej piaszczysta.
W Iglesias zamiast skręcić na autostradę pniemy się wysoko w góry, mijamy lasy korkowe i całkiem niedaleko jest szczyt Monte Linas 1236 m.n.p.m.
Nowi gospodarze odradzali nam tą trasę,że trudna, same serpentyny i jedzie się dłużej ale my po to przyjechałyśmy aby jechać lokalnymi drogami a nie autostradą.
Czasami miejscowi ścinali zakręty ale szczęśliwie udało nam się dojechać do pierwszej stacji benzynowej w małym miasteczku Fluminimaggiore . To nasze pierwsze tankowanie, zużyłyśmy pół baku benzyny i kosztowało nas 40 Euro.Zaopatrzone w paliwo jedziemy dalej.

mirka66 - 2012-10-01 11:58
Sniadanka w sam raz dla mnie.A koty sa super.

zula - 2012-10-01 16:51
Co wpis to nowe koty ! - są piękne ...wyjazd chyba daleki , góry wysokie oj będzie ciekawie. Bardzo podoba mi się malowidło na ścianie domu .

mamaMa
mamaMa - 2012-10-02 11:20
Serpentynami po przygodę, a kotom klimat służy, jak widać w ich anielskim rozleniwieniu.

danach
Danuta Chętnik