Geoblog.pl    danach    Podróże    Toskania wiosną to jest to...    Cel podróży - Siena

Cel podróży - Siena

Włochy
Włochy, Siena

We Florencji już byłam, ale każdy pytał a w Sienie byłaś a ja mówię nie, więc teraz za główny cel podróży obrałam Sienę.Florencja musi poczekać, bo czekała już od 1989 roku !

Na dworzec docieramy szybko, uczymy się obsługiwać automat do sprzedaży biletów, na koniec podróży to innym pomagamy bo takie biegłe się w tym zrobiłyśmy. Automat ten służy też do sprawdzania kiedy odjeżdża najbliższy pociąg w danym kierunku.Bilety kupione w automacie trzeba na peronie jeszcze skasować.

Do Sieny jedzie się ok 1,5 godziny, dworzec czysty ale położony na uboczu starego miasta a ono znajduje się na wzgórzu i tam najlepiej się dostać ruchomymi schodami z centrum handlowego tuż przy dworcu. Miła Włoszka nam to doradziła i było super.
Jedzie się 9 częściami schodów aż na szczyt skąd rozciąga się piękny widok.

Spacerkiem wąskimi uliczkami wędrujemy do głównego placu , ale zbaczamy do Fortecy San Barbara i tam spokojnie przeczekujemy południe leżąc na ławeczkach i się opalając. Na trawę bałyśmy się położyć chociaż Włosi często tak odpoczywają w parkach.

Stąd też się rozciąga piękny widok na katedrę i wieżę przy palcu Campo.Zieleń dookoła zachwyca ale ruszamy do kamiennego miasta.
Po drodze odwiedzamy kościół św. Domenica , który dominuje nad północną częścią Sieny.
Kościół zbudowany z cegły, jest surowy i związany z kultem św. Katarzyny i Franciszka , patronów Sieny i Włoch.
Św. Katarzynie poświęcone są dwie kaplice Cappella de Volte, gdzie wisi jej portret oraz Cappella di Sante Catarina , gdzie w tabernakulum spoczywa część jej czaszki.

mirka66 - 2013-04-27 19:48
Siena jest piekna.Chce tam znow.

BoRa
BoRa - 2013-04-28 11:01
Starówki włoskich miast zachwycają perełkami architektonicznymi.
Och, cudnie tam!

zula - 2013-04-28 14:22
Siena ...jak bliskie me sercu miasto .
Zdjęcie Twoje z aparatem w dłoni wspaniałe !!

danach - 2013-04-28 15:44
Cała wycieczka była pod wpływem Twojego bloga Małgosiu, po prostu Ci pozazdrościłam, ale to taka zdrowa zazdrość :)

mamaMa
mamaMa - 2013-04-28 23:20
Na rynku w Sienie latem wyleguje sie Krystyna Janda i Magda Umer!

danach - 2013-04-29 14:07
a to nie wiedziałam, będę się na przyszłość baczniej rozglądała :)

BoRa
BoRa - 2013-04-30 20:05
MamaMa skąd masz takie wiadomości? :-)

mamaMa
mamaMa - 2013-05-01 11:58
No jak to skąd?! Janda pisze o swoich corocznych wakacjach we Włoszech i zamieszcza zdjęcia w internetowym dzienniku. Podobno wylegują się na tym placu tradycyjnie cały boży dzień! Janda lubi jeszcze kąpiele w wodach siarkowych i oczywiście słynny ogród Tarota!

irena2005n
irena2005n - 2013-05-05 10:15
piękne miasto...o niesamowitej atmosferze....może jestem dziwna...ale gdy przekroczyłam bramy dawnego miasta, czułam się tak jakbym właśnie przyjechała żegnać tych, co wyruszają na wyprawę krzyżową...

irena2005n
irena2005n - 2013-05-05 10:19
i cóż....czyli fajne laski z Polski....wylegują się na tym słynnym historycznym bruku....mam po co wracać....muszę to zobaczyć...dzięki za info....

Danuta Chętnik

19.02.2020 - 26.02.2020