Geoblog.pl    danach    Podróże    Toskania wiosną to jest to...    Cel I w Sienie - Torre del Mangia

Cel I w Sienie - Torre del Mangia

Włochy
Włochy, Siena

Naczytałam się o placu Campo, o jego uroku, kształcie muszli lub płaszcza i w końcu tu dotarłyśmy. Wejściem głównym jak nam polecano i zobaczyłyśmy zalany słońcem plac ukośny z licznymi wycieczkami, turystami siedzącymi bezpośrednio na kamieniach.
Ja swoje kroki skierowałam do wieży.

Najpierw dowiedziałam się ,że jest winda ale to nie była prawda.Wejście kosztuje 8 euro i legitymacja prasowa nie działa. Do pokonania jest 503 stopnie, wąskimi schodami tak,że pozwalają zabrać na górę tylko aparat. Resztę zamykam w schowku. Niestety nie zabrałam wody a by się przydała.Za mną wszedł pan ze śpiącym dzieckiem na ręku , "chapeau bas" byłam pod wrażeniem i uwieczniłam ten moment.
Jest to druga co do wysokości wieża we Włoszech po Cremonie ( oj chyba muszę i tam pojechać ! ) , liczy sobie 102 metry a widok z góry jest magiczny.
Nie wiedziałam czy robić zdjęcia wielkiej przestrzeni miejskiej czy dachów i labiryntu uliczek. Sami ocenicie czy warto było się tam wdrapywać.Zdjęcia robiłam manualne na priorytetach- czyli wyłączyłam automat, czasami zapominałam zmienić przysłonę ale cóż nauka kosztuje.

mirka66 - 2013-04-27 19:49
Cudowne sa te wszystkie miejsca.

BoRa - 2013-04-28 11:14
Torre del Mangia - jestem pod wrażeniem tego miasteczka. Kształt placu bardzo ciekawy, oryginalny - i chyba jedyny w swoim rodzaju.
Widok z wieży zachwycający - dobrze, że zadałaś sobie trud i się tam wdrapałaś.
ale , ale trochę jestem zaskoczona jakością zdjęć - czyżby nauka poszla w las??
Kochana, pamiętasz, że zazdrościłam Ci zdobytej wiedzy?

danach - 2013-04-28 12:47
BoRa - generalnie robię mniej zdjęć ale staram się uchwycić coś ciekawego a na to trzeba cierpliwości i czekania na właściwy moment a na to nie zawsze był czas. Czy z jakością zdjęć coś nie tak ? Starałam się bardzo ale wiedza zdobyta a przełożona na praktykę to dużo pracy :)

zula - 2013-04-28 14:37
Jesteś WIELKA !!!
Ilość schodów , wysoko, gorąco , brak wody ta droga nie dla każdego do pokonania ! .
Napiszę więc ,że "zazdroszę" - pamiętam jak podeszłam do kasy i zrezygnowałam.
Gdy patrzę na zdjęcia to dla mnie są piękne ( może dwa niezbyt ostre ...a może tak miało być bo wówczas widać zmęczenie ?)
Podziwiam :)

danach - 2013-04-28 15:46
Małgosiu , nieostrość wynika ,że sama ustawiam aparat a czasami coś zapomnę przestawić ot co :)

BoRa - 2013-04-30 20:15
i co ja mam odpisać?
o moze tak
Danusiu, proszę nie zapominaj to coś przestawić. Tak na wszelki wypadek przestawiaj więcej niż mniej, bo wiesz, jak już raz podniosłaś poprzeczkę to teraz trzeba starać się ją osiągać. Każdemu innemu bym tak nie napisała, ale tak pozazdrościlam ci tej wiedzy, że teraz nie odpuszczę :-) i będę wymagająca.
serdecznie pozdrawiam i nie gniewaj się na mnie

danach - 2013-05-01 00:10
BoRa ależ skąd bym miała się gniewać, konstruktywna krytyka rozwija :) Trzymaj poprzeczkę wysoko :)

marianka - 2013-05-05 18:16
Siena to i moje ukochane włoskie miasto (no, może zaraz po Rzymie;))!

Danuta Chętnik

19.02.2020 - 26.02.2020