Geoblog.pl    danach    Podróże    Danach jedzie do....Chin    Czas na herbatę i trochę kultury
2014
paź

Czas na herbatę i trochę kultury

Chiny
Chiny, Pekin

Niedzielny ranek rozpoczynamy od odwiedzenia chińskiej herbaciarni, tutaj się dowiadujemy jaką temperaturą zalać zielona herbatę ( 70 st.), że herbata czarna i czerwona to dla Chińczyków to, to samo. Próbujemy różne różne rodzaje herbat i kupujemy je na prezenty.
To tzw kolejny warsztat i zakupy z listy obowiązkowych.

Natomiast następny punkt programu to Muzeum Narodowe przy Palcu Tienanmen. Dotarcie do Muzeum w niedzielne przedpołudnie nie jest łatwe.Przejścia podziemne są zablokowane przez ludzi idących na Plac.Do Muzeum też stoi kolejka.Ale warto czkać bo starożytne eksponaty są wspaniałe i dopiero teraz widać jak starą i wspaniałą kulturę mieli tutaj już w czasach 1500 lat p.n.e.

Zaglądam jeszcze do sali poświęconej rewolucji chińskiej, gdzie prawie na każdym obrazie jest uwieczniony towarzysz Mao .

wiza do Chin
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Chin. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Chin, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Eugene
Eugene - 2014-10-29 22:30
Dobrze wiedzieć o temperaturze do parzenia zielonej herbaty.

BPE
BPE - 2014-10-30 09:21
nie przepadam za herbata, ale takie miejsca lubię :-)

zula
zula - 2014-10-30 10:56
Zielona,czerwona ,biała czy czarna są o różnych smakch ...dla smakoszy! Kiedyś poczęstowano mnie herbatą z kwitem , który na moich oczach się rozwijał.
Piękny widok...wspomnienia

BoRa
BoRa - 2014-10-30 23:02
Ja też taką herbatę piłam, własnie z Chin przywiezioną. Kuleczka rozwinęłą się w koszyczek z kwiatkiem w środku. ładnie to wyglądało i nawet całkiem smakowało.

mamaMa
mamaMa - 2014-12-25 16:05
To cos dla mnie - uwielbiam herbaty, a juz najbardziej ceremonie zwiazana z jej przygotowaniem, zaparzaniem, podawaniem, historia pochodzenia, uprawiania, wydobywania z niej to, co najlepsze:-)

danach
Danuta Chętnik
zwiedziła 15% świata (30 państw)
Zasoby: 614 wpisów614 1885 komentarzy1885 12090 zdjęć12090 5 plików multimedialnych5

25.10.2016 - 05.11.2016

08.03.2016 - 26.03.2016