Geoblog.pl    danach    Podróże    Danach jedzie do....Chin    Jak stałam się gejszą...

Jak stałam się gejszą...

Chiny
Chiny, Luzhi

Dla Zuli na niedzielny poranek przygotowałam specjalny wpis o tym jak Chiny na mnie wpłynęły, podróż pomału dobiega końca.Magiczna wioska nad kanałami , urocze mostki a wzdłuż nabrzeży pełno atelier fotograficznych z sukniami gejsz, ślubnych a nawet strojów europejskich. Wszystko po to aby na chwilę przeistoczyć się w kogoś innego.
Nie mogłam znaleźć sukni , która by mi wpadła w oko, początkowo byłam nawet sceptycznie nastawiona ale w końcu pomyślałam,ta suknia mogłaby być !
Wcisnęłam się w niebieską suknię ze złotymi wykończeniami, usiadłam na krześle, gdzie zręczne ręce udrapowały misterna fryzurę z pięknymi ozdobami, zupełnie nie zdawałam sobie sprawy jak wyglądam, szczególnie ,że musiałam zdjąć okulary.

Reszta to już zupełna magia. Zostałam wyprowadzona nad brzeg kanału, gdzie zostałam posadzona przed harfą, pod dyktando fotografki przyjmowałam pozy, robiłam miny, patrzyłam tam gdzie mi wskazywała .
Potem była huśtawka,wąchanie piwonii przypiętych do drzewa , schodki nad kanałem z wachlarzem i parasolką. Na szczęście aparat trafił w odpowiednie ręce ( dzięki Dominika ) i cała sesja została utrwalona.Miałam nawet przebłysk ,ze mam jeszcze aparat w telefonie i dzięki koledze z wycieczki mam tez zdjęcia w telefonie.

Zabawa była przednia, obok robiła sobie sesję w sukni ślubnej koleżanka i mnie nie poznała, a Wy co czytacie ten blog poznajecie mnie ?

Za 30 yuanów czyli 15 złotych kupiłam 3 zdjęcia a zabawy miałam co niemiara .

zula - 2014-11-09 08:08
Fantastyczne zdjecia!!!!!
...zobaczyłam tytuł i zaczęłam od tego rozdziału.
Pomysł wspaniały a teraz poczytam jak to było :)

zula - 2014-11-09 08:14
Dzięki za niedzielny poranek !
Cudownie ,że się zdecydowałaś ...zdjęcia są zrobione po mistrzowsku bo i MODEL pierwsza klasa.
Chińczycy zrobili wielką atrakcję ...dla Ciebie i nas oglądających.
BRAWO

zula - 2014-11-09 10:19
Pytasz Danko czy poznajemy ?
Dobre pytanie bo ucharakteryzowana jesteś ,że hej!
Oczywiście raz jeszcze oglądałam zdjęcia i tradycyjnie z wszystkich pięknych wybrałam najpiekniejsze : zdjęcie numer 4 i przedostatnie "ze skośnymi oczami"! i ...z telefonem także!
Ciekawe co reszta napisze!
pozdrawiam :)

jola
jola - 2014-11-10 11:33
sesja gejszy mnie osobiscie powalila

pamar
pamar - 2014-11-10 12:10
Ale radosna buzia na zdjęciach! Super sesja, taka piękna, kolorowa :)

coati
coati - 2014-11-11 12:47
wow ! ale zabawa!

BoRa
BoRa - 2014-11-11 23:06
Ja nie poznaję :-)
Fantastycznie i bardzo przekonywująco wyglądasz. Wybieram jako ulubione - tajemnicze zdjęcie na huśtawce, gdzie widać całą postać.
i to z komórką też - modern gejsza super.
Zabawa wyśmienita.
Widzę, że zmieniłaś avatar na blogu, teraz będziemy czytać wpisy gejszy - dobry pomysł, będzie ciekawie.

Eugene
Eugene - 2014-11-12 18:02
Gejsza że hej, ale poznać bym nie poznał.
Pewno dobrze się bawiłaś - widać radość na zdjęciach i oto chodzi!

mirka66 - 2015-02-12 21:59
Zdjecia rewelacyjne. :)