Geoblog.pl    danach    Podróże    Rodzinne odwiedziny w Kopenhadze    Duński design

Duński design

Dania
Dania, Copenhagen

W niedzielę mamy ostatnią szansę zwiedzić muzeum. Wybraliśmy Design Museum Denmark na ulicy Bredgade 68.Grupą miłośników designu spacerkiem wybraliśmy się tam.Po drodze znalazłam galerię sztuki z rzeźbami znanymi mi z Australii czyli autorstwa Keld Moseholm Jergensena , który rzeźbi zwłaszcza kobiecą postać i dzieci.

Po drodze minęliśmy Kościół Marmurowy i skierowaliśmy się do Amaliengorga czyli Pałacu Królewskiego. Niestety nie wstrzeliliśmy się na zmianę warty więc tylko wartownika przed pałacem uwieczniłam.

Część mieszkalna pałacu w remoncie czyli za rusztowaniami. Poszliśmy dalej na nabrzeże aby zobaczyć majestatyczny budynek opery jakby zawieszonej na wodzie.

Niestety nie było czasu na odwiedzenie Syrenki Kopenhaskiej ale wizyta w Muzeum wynagrodziła nam ten brak.

Meble u nas powszechnie już znane postawały w większości w pracowniach duńskich designerów, to samo dotyczy oświetlenia , czy drobiazgów do domu.

Po zwiedzaniu , kawa w miłej knajpce z polską obsługą i znowu spotkanie rodzinne tym razem jako atrakcja - Street Food na wyspie Papieru. Dostajemy żetony na zakup jedzonka, ze wszystkich części świata. Budki z jedzeniem w ilości 38 mieszczą się w starym magazynie gdzie przechowywano papier i stąd nazwa wyspy.

Atmosfera wspaniała, liczba odwiedzających to miejsce ogromna, jedzenie tanie i różnorodne, ja wybrałam duński smak czyli Smørrebrød- kanapka przyrządzana na różne smaki- moja była ze śledziem a druga z rybą i do tego napój z ogórka z limonką , imbirem i jabłkiem. Trzeba pooglądać stoiska , porównać ceny bo ten sam sok może kosztować więcej za mniejszą pojemność.

Z nabrzeża można podziwiać starą cześć miasta a obok nowoczesny budynek Opery. Statki wycieczkowe pzrepływają kanałem rozdzielającym wyspę od miasta co dodaje jeszcze uroku .

Marta
Marta - 2015-07-21 23:44
Cudny design, uwielbiam. Wszystko jednak przebiło ogłoszenie polskiego sklepu - oto MY, POLACY (chciałoby się dodać coś niecenzuralnego, ale nie wypada na blogu Danach ).
Jak zwykle świetna relacja i zdjęcia. Gratki Danuśka

zula - 2015-07-22 13:07
... wieki temu byłam w Kopenhadze!
:) dziękuję za kolorowego kota.
Zdjęcia przedstawiają Waszą wycieczkę a gdy zobaczyłam ostatnie to pomyślałam: ..."ale pani".. świetne zdjęcie!
...muszę tam koniecznie pojechać! :)

Eugene
Eugene - 2015-07-23 22:55
Znowu zobaczyłem coś nowego (Design Muzeum), oraz mogłem przypomnieć sobie niektóre znajome zakątki Kopenhagi. Dziękuję i pozdrawiam.

mamaMa
mamaMa - 2015-07-26 00:08
Roznorodnosci i cacka - wspanialy portret maista na zdjeciach:-)
A polski napis nieco zaskakujacy...

danach
Danuta Chętnik