Geoblog.pl    danach    Podróże    Rodzinne odwiedziny w Kopenhadze    Rosenborg i ostatni spacer

Rosenborg i ostatni spacer

Dania
Dania, Copenhagen

Dzień ostatni spędziliśmy na zakupach, bo wyprzedaże wszędzie a potem obiad w we włoskiej pizzerii i w końcu dotarliśmy do Zamku Rosenborg . Jest to dawna rezydencja podmiejska królów Danii, obecnie muzeum w Kopenhadze poświęcone duńskim monarchom z dynastii Oldenburgów i jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków stolicy Danii.

Muzeum odwiedziałm 7 lat temu a taraz delektowałam się otaczającym parkiem i nieustającym pinikiem na trawnikach. Pogoda sprzyjała leżeniu na trawce.

Niestety czas nas naglił i trzeba było wracać po walizki, zebrać rodzinkę i pojechać metrem na lotnisko.

Odlot był znowu opóźniony i niestety w ostatnim Gate bez ławek po zrobieniu Check-in.

zula - 2015-07-23 09:40
Nie mam pojęcia jakie to drzewo...no ale może znawca górskich kwiatów coś podpowie?
Rower wygląda tak jak byłby wczoraj wyprodukowany!

coati
coati - 2015-07-23 13:52
jak to się mówi - przyjemne z pożytecznym -
zwiedzanie, zakupy, spotkanie rodzinne - świetny weekendowy wypad !
..też nie znam drzewa ;-(

BoRa
BoRa - 2015-07-24 00:06
Kopenhaga mnie urzekła, mam jakiś sentyment do tego miejsca. Pomysł ze street food fantastyczny. Może i u nas to się przyjmie :-)
List w sklepie sprowadził mnie na ziemię, a drzewo, a może to jest wielki krzew, niestety mi nie znane. Pierwszy raz widzę takie kwiatki.
pozdrawiam serdecznie
BoRa

mamaMa
mamaMa - 2015-07-26 00:10
Wpisuje Danie na liste do zobaczenia:-)
Drzewo widuje i w Berlinie i teraz sama jestem ciekawa jego nazwy:-)

Eugene
Eugene - 2015-07-26 14:33
Miałem trudności z odszyfrowaniem tego drzewa. Ale od czego jest internet. Tak długo szukałem, aż znalazłem. Nawet ja nie wpadł bym na to, że jest to - kasztan jadalny. A więc zagadka rozwiązana.

danach
danach - 2015-07-26 19:27
Dzięki Eugene !!! Ja na to nie wpadłam aby poszukać ale na przyszłość dobrze wiedzieć :)

danach
Danuta Chętnik