Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    wyprawa do Mandurah

wyprawa do Mandurah

Australia
Australia, Mandurah

Czasem zupełnie nieplanowane wyjazdy sa najlepsze.Tak było tym razem, nagle podjęłam zję jadę do Madurah.W polskim przewodniku cisza, a w australiskim niewiele, podobno można zobaczyć delfiny ale mnie sie nie udało.Nic nie szkodzi może :)Do tej miejscowości położonej 74 km na południe od Perth mozna dojechać kolejką w ciagu 45 minut a potem jest Shelter bus który zawozi turystów za darmo do centrum małego miasteczka.Droga do Mandurah jest bardzo urozmaicona,najpierw mijamy rozlewisko rzeki Swan z jachtami a potem scrab,busz i lasy eukaliptusowe.Po drodze zamiast miast widzimy tylko dachy domów, większość to niska zabudowa i jeden domek położony tuż przy drugim, tylko dachówki róznokolorowe.W Madurah od razu widać wodę przez pas zieleni więc tam się udaję zaglądając do galerii gdzie mnie urzekły kolorowe obrazy Emmy Blyth.Gdyby nie brak miejsca na ścianach w domu pewnie bym coś kupiła :) A na nabrzeżnym bulwarze królował pelikan, który chętnie pozował do zdjęć.
Znalazłam tez ciekawe rzeżby związane z wodą, przeszłam nabrzeżem po drewnianej stojącej w wodzie kładce do starego drewnianego mostu, gdzie wędkowali panowie.
Jest tu tez małe muzeum z celami więziennymi, starą klasą szkolną oraz zdjęciami dawnych domów. Tutaj nie dało się robić zdjęć ale WC było za darmo :)
Tutaj tez przyjeżdża się na Fish &Chips do Cicerellos ale Ala mnie wyprawiła z jedzeniem więc grzecznie wszystko zjadłam na ławeczce w parku jak większość emerytów :).
Dzisiaj było tu pustawo ale przez to miło.Znalazłam też centrum kuluralne gdzie namówiłam młodego chłopaka na zrobienie zdjęcia w serduszku.
W drodze powrotnej robiłam zdjęcia przez szybę aby pokazać jak zmienia się krajobraz.
Panie Janie nie codziennie znajduje się miejsca ,że robi się super zdjęcia, jeszcze nie minęła połowa drogi i może mi się uda :)

Krystyna Godzik
Krystyna Godzik - 2010-03-24 13:16
Pelikan gość, że ho, ho świadomy własnej wartości! Bardzo fajnie ilustrujesz,fotografiami tekst.

Jola
Jola - 2010-03-24 13:43
Miłe miasteczko, widzę że dla dzieci pelikan też atrakcja. U nas piękne słoneczko powinnam urzędować w ogródku ale nmiestety jestem przeziębiona i nie odstawiam chusteczki od nosa. a w niedzielę mam topienie marzanny nad Swidrem w Dłużewie nie wiem czy wyzdrowieję Całusy

semaja
semaja - 2010-03-24 18:52
Widoki piękne - zwłaszcza szmaragdowa woda. Pelikan chyba wygrał casting na pozowanie turystom. Piękne są rzeżby i mozaika. A Ty w serduszku - cudności. Jak kształt rzeżby kusi do zrobienia SOBIE zdjęcia. Przyślij mi, proszę, zdjęcie z emerytami na ławeczce - zmienię sobie tapetę .

semaja
semaja - 2010-03-24 19:18
Dzięki, nie trzeba poradziłam sobie Print Screen-em. Jakość niezbyt dobra ale do maja wystarczy. Mam jeszcze dużo wiosennych zdjęć. Byłam na giełdzie - tam jest kolorowy zawrót głowy.
Całuski

Krystyna Godzik
Krystyna Godzik - 2010-03-25 10:28
Dołożyłaś zdjęć już po moim wcześniejszym komentarzu. Te co prawda robione w trakcie jazdy,ale świetne. Nawiasem mówiąc nie wyobrażam sobie dokumentowania krajobrazów zza zapaćkanych szyb polskich autokarów.

zula - 2010-09-13 18:34
Udało się Danusiu ! zdjęcia jak zawsze piękne...bo czarnego łabędzia nie wiadziałam jeszcze a pływajace pelikany to bajka !
wodopoje,mostki,pomniki, serdeuszko- tylko trzeba dobrze patrzeć !
...myślę ,że Pana Jan dzisiaj był zadowolony ???

danach
Danuta Chętnik