Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    Perth i okolica usuwa skutki sztormu
2010
mar

Perth i okolica usuwa skutki sztormu

Australia
Australia, Perth

Wieczorem w wiadomościach dowiadujemy się jakie szkody wywołał sztorm i ulewa.Biblioteka Uniwersytecka ma rozbite stare witraże, większość samochodów z rejonu Uniwersytetu jest uszkodzona gradem, Benita miała szczęście bo nie była w pracy a w Jej dzielnicy nie było gradu.Zalane zostało przedszkole Romana i Ala została w trybie pilnym wezwana do pilnowania wnuka bo Mar dzisiaj też pracował.
Dzień luźny ale tak goraco i wilgotno ,że ledwo da się chodzić.Zrobiłam mała rundkę po mieście a wypad do Kings Parku odradziła mi Austarlijka , twierdząc ,że idzie kolejny sztorm i lepiej abym wróciła do domu. Posłuchałam jej i wieczór miło spędziłam u Benity i Mara na fish and chips.
Miłam okazję zobaczyc Stefana w mundurku szkolnym i zobaczyć jak odrabia się lekcje w Australii.
Wieczorem Mar mnie jeszcze wywiózł na punkt widokowy skąd roztaczał się piękny widok na oświetlone Perth.

wiza do Australii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Australii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Australii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Jola - 2010-03-23 14:56
I Australię nie omijają wybryki przyrody a Tobie odpoczynek się przyda Całusy

majtrip
majtrip - 2010-03-23 15:37
A do kiedy będzie pani w Perth? Pisaliśmy u nas, ale jako że nie ma info o pojawieniu się komentarza to wiele rzeczy umyka! Może w końcu coś z tym zrobią. Mamy nadzieję, że zniszczenia niewielkie. Pozdrawia bardzo przyjemne Melbourne.

magdamar
magdamar - 2010-03-23 17:18
Widzieliśmy Danusiu dzisiaj w telewizji relację (krótką) z Perth, po nawałnicy . Skoro twierdzisz, że Ci się "upiekło", to bardzo się cieszymy! Aniołki czuwają! I tak trzymać! Pozdrawiamy!

Jola - 2010-03-23 18:24
Właśnie przed chwilą zobaczyłam w TVN24 jak wyglądała burza w Perth chyba miałyście dużo szczęścia w powrocie do domu oby Cię nie opuszczało to szczęście całusy

Jola - 2010-03-23 18:29

Jola - 2010-03-23 18:31

Jola - 2010-03-23 18:40
Ale się wydażyło ha ha

semaja
semaja - 2010-03-23 18:41
Rekordu Joli nie pobiję. Poprzedni komentarz chciałam poprawić .....i okazało się że są dwa.
Widocznie tak to działa . Ja TV nie oglądałam - cały dzień w akademii - więc burzę znam tylko z Twoich zdjęć. U nas w ciągu dnia przyjemne ciepełko.
Całuski.

danach
danach - 2010-03-23 19:01
Jolu podnosisz mi statystyki, jak zobaczylam ile komentarzy od razu zagladam :)Tak po tym co potem usłyszałam zdałam sobie sprawę,że miałysmy dużo szczęścia.Takie anomalie pogodowe i już .W czwartek jadę w głąb interioru więc chyba będzie spokojniej.
W Perth jestem do 7 kwietnia i czekam cierpliwie na podróżników jadących już z Melbourne

janmalecki
janmalecki - 2010-03-23 21:44
Zawodzisz minie Danusiu zdjęciami. Spodziewałem się trochę ciekawszych od osoby tak długo związanej z firmą K...
Gratuluję nowej pracy dla ... wiesz dla kogo.

Obserwatorka
Obserwatorka - 2010-03-24 01:18
Ale mądrala [poprzedni wpis] Co ma piernik do wiatraka !!!! [ czytaj; co ma robienie odpraw celnych nawet jeżeli dzieje się to w firmie K....- do robienia zdjęć nawet jeżeli jest to aparat firmy K....???? ]

danach
Danuta Chętnik
zwiedziła 15.5% świata (31 państw)
Zasoby: 630 wpisów630 1941 komentarzy1941 12418 zdjęć12418 5 plików multimedialnych5

06.04.2018 - 07.07.2018

25.10.2016 - 05.11.2016