Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    spacerkiem i tramwajem po Melbourne

spacerkiem i tramwajem po Melbourne

Australia
Australia, Melbourne
Przejechano 19955 km

Wow, alez to wielkie misato i tyle do zobaczenia, ze nie wiem w ktora strone ruszyc.Stoje na Placu Federalnym i klikam zdjecia wielkich budynkow,potem odwiedzam Ian Potter National Galery of Wiktoria NGV ale zdjecia zamieszcze z muzeow bo dzisiaj odwiedzialm dwa w osobnym wpisie.Po dawce kultury wyruszam bulwarem wzdluz rzeki Yarra w poszukiwaniu tematow do zdjec.Niestety tylko jedna strona jest oswietlona i zdjecia moga byc monotematyczne.Ale oczywiscie jest kolorowy ptaszek .Dochodze do mostu dla pieszych i tu znajduje cudenko- Poland -Szukam wielkiego bialego ptaka-taka rzezba ale nie znajduje.Zawracam do miasta,na lunch i loda wpadam do Maca i posilona ruszam dalej.
Poniewaz mam calodobowy bilet korzystam z tramwajow bo jezdza prosciej i dojezdzam do wzgorza gdzie jest pomnik pamieci zaginionych w wojnach.
Tutaj wychodze na balkon budynku i czuje sie jak w Paryzu bo mam widok na miasto.
Obok jest ogrod botaniczny wiec i tu zagladam,gaszcz zielony,cisza spokoj i przezpiekny zapach.
Znowu podjezdzam tramwajem i odwiedzam Muzeum NGV Internacional.Budynek bardzo orginalny , ze sciana wody a w srodku sufit witraz.Troche te muzea w klimacie Madrytu.
Jeszcze daje rady isc wiec zagladam do sklepow z pamiatkami szukam wombata.
W koncu sie decyduje wrocic do domu bo juz 5pm , wsiadam do tramwaju 48 i jak jestem na ulicy dlugiej i starej wyskakuje na chwilke i zagladam do sklepow, same ciuchy i to australijskich designerow.
Tramwajem jade do konca potem tel do Sue i mnie dziewczyny zabieraja jeszcze na zakupy.Dzien wypelniony , wieczorem do stolu zasiadaja jeszcze dwaj lokatorzy z Azji i kazdy opowiada po angielsku co robil i jakie ma plany na jutro.

Kinga
Kinga - 2010-04-08 16:25
Roślinność rewelacyjna, przywieź jakieś nasionka, a naród albo władza to esteci , którzy nie boją się wyróżniać! A jaka temperatura bo dojrzałam dziewczynę w chyba grubych rajstopach!
Jesteś wielka i pewnie trochę zmęczona, ale to podróż FANTASTYCZNA, odpoczniesz przy OPOWIEŚCIACH po powrocie!
Buziaki i masuję Ci stopki biedne małe stopki!!!

semaja
semaja - 2010-04-08 17:34
Danuśka - zdjęcia przepiękne. Dzieki specjalne za kwiaty i ptaki. Datura wogrodzie ogromna moja na balkonie będzie znacznie mniejsza - ale teraz juą zawsze będzie kojarzyć się z Australią . Zachwyca mnie ilość rzeźb i innych artystycznych elementów zdobiących miasto.
A Ty znalazłaś nawet metalowe ptaki - Dzięki.
Całuski

Jola
Jola - 2010-04-09 08:39
Super spacer po Melbourne, przepiękne drzewa, fatalny budynek foto nr 5 co to takiego

danach
danach - 2010-04-09 10:14
Jolu to jest jeden z kompleksu budynkow kulturalnych Melbourne,miesci sie tu Centrum filmowe.Budynki mnie szokuja iloscia , wielkoscia i polozeniem
buziaki

wandapiet
wandapiet - 2010-04-14 10:10
Witam Danusiu po przerwie.
Melbeurne jest rzeczywiście pięknym miastem.Zbudowane z rozmachem...Piękna architektura i przyroda...Raj!
Pozdrawiam serdecznie:)

zula - 2010-09-14 10:16
Nie było łatwo pokazać tak olbrzymie miasto w jeden dzień - zrobiłać to doskonale ...a widok "jak w Paryżu " i oraz mostek z wielkimi budowlami to zdęcia do Twojej książki o Australii !! - widzisz jak szykuję Tobie nową pracę! - książkę oczywiście kupię i to z autografem !!!

danach
Danuta Chętnik