Geoblog.pl    danach    Podróże    Gruzja- piękny kraj    Rabath w Achalciche
2016

Rabath w Achalciche

Gruzja
Gruzja, Akhaltsykhe

Zamówiony samochód z kierowcą przyjeżdża o 9 tej. Za 70 Lari jedziemy na wycieczkę, kierunek Achalciche a potem Wardzia.

Deszcz drobno siąpi ale nie zrażamy się pogodą i wyruszamy na wycieczkę. Trasa jest przepiękna, jedziemy początkowo wąską doliną z kolorowymi drzewami, trochę przypominało nam Pieniny ale krajobraz tutaj często się zmienia , są wysokie skalne góry, są niezalesione łagodne kopy.

W Achalciche powstało w X, XI wieku , teraz jest dużym miastem i kurortem ale nas interesują pozostałości po panowaniu Imperium Osmańskiego

Na wzgórzu położonym w starej części miasta - Rabati - znajduje się zamek-twierdza z XII wieku. Teren twierdzy zajmuje około 7 hektarów. Znajduje się tam m.in.: złożony system fortyfikacji obronnych, domy o tradycyjnej regionalnej architekturze, stare łaźnie, kościół, regionalne Muzeum Historyczne , do którego warto zaglądnąć , meczet z 1752 roku oraz ruiny medresy.
Kierowca dał nam 1,5 godziny na zwiedzanie, nawet w deszczu wszystko super wyglądało co widać na zdjęciach. Największe wrażenie na mnie zrobiła altana z marmurowymi kolumnami. Teren bardzo zadbany , mnie zachwyciły kolorowe brzozy , cały obiekt ostatnio odrestaurowany i Gruzini są z niego bardzo dumni.

Półtorej godziny przeleciało szybko i wracamy do samochodu, czas jechać dalej.

zula - 2016-11-20 19:21
Pomysł wycieczki z miejscowym kierowcą bardzo dobry! Krople deszczu powodują, , że i barany wyglądają...ciekawie :-)
Widoki na Twoich zdjęciach śliczne.

Eugene
Eugene - 2016-11-25 17:15
Piękne miejsce i piękne zdjęcia, chociaż pogoda niezbyt dopisała. Krajobraz trochę przypomina pienińskie widoki.

mamaMa
mamaMa - 2016-12-01 21:05
Pomimo deszczu - wyglada niesamowicie.
A deszcz bywa czasem bardziej inspirujacy od pieknej pogody:-)

danach
Danuta Chętnik