Geoblog.pl    danach    Podróże    Cypr - Wyspa Afrodyty    Larnaka, baza wypadowa w części greckiej wyspy
2018

Larnaka, baza wypadowa w części greckiej wyspy

Cypr
Cypr, Larnaka

Sobotnie popołudnie spędziłysmy nad morzem, pogoda cudna, lekka bryza od morza, restaracyjki zapraszają do środka, rozsiadamy się w jednej i miło kończymy dzień.

Kolejny dzień mamy przeznaczony na zwiedzenie Larnaki, rozpoczynamy od niewielkiej starówki z uroczym kościołem Aiyos Lazaros.

Cały plac na którym stoją zabudowania kościelne jest odnowiony i skąpany w słońcu, tylko z boku pięknie kwitnące drzewo łagodzi kamienną pustynię. Miejsce magiczne, zamawiamy kawę i upajamy się widokiem. Niestety kościół jest zamknięty, wracamy jednak w następnym dniu i możemy podziwiać kościół wewnątrz, gdzie pochowane kiedś były szczątki św Łazarza.

Wędrujemy uliczkami starej dzielnicy tureckiej, gdzie pełno jest małych klimatycznych kafejek i restauracyjek. Zaglądamy w różne zakątki i chłoniemy miasto.

Gdy docieramy nad morze postanawiamy pojechać do małej miejscowości Kiti odległej 10 km od Larnaki.
Odnajdujemy dworzec autobusowy linii miejskich i mając rozkład jazdy w ręku ( na przystankach nie ma godzin odjazdu) wybieramy się w nieznane.

mamaMa
mamaMa - 2018-04-28 14:55
Jaki piekny ten blekit okiennic i drzwi!
A zdjecie z kobieta zapalajaca swieczki jest zachwycajace - tyle skupienia na jej twarzy...

zula - 2018-04-28 17:21
Zdjęcie z kobietą - przepiękne...widać jak jesteś przygotowana aby "złapać" moment - brawo.
Larnaka ma swój urok - bardzo bym chciała kiedyś polecieć. Nie bałaś się sąsiadów n S ?

danach
danach - 2018-04-28 20:45
Zula, tam nie czuło się żadnego napięcia, wróciłam przed wysłaniem eskorty ,dopiero zdałam sobie sprawę po powrocie

danach
Danuta Chętnik