Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    mialy byc storczyki ale nic z tego...

mialy byc storczyki ale nic z tego...

Singapur
Singapur, Singapore

dalej spac nie moge po dwoch godzinach chce mi sie wstawac, ale moze dzisiaj juz bedzie lepiej.... Mialam zaczac wpis od tekstu , ze metro w Singapurze jest jedno z drozszych ale to jednak nieprawda a to dzieki Natalii i Arturowi ale o tym pozniej.
W planie na dzis byla Gora faber i wyspa Santosa ale kolejka linowa. Dojechalam super, znalazlam kasy a tu sie okazuje ,ze kolejka w remoncie i mozna pojechac na gore busikiem za darmo a na wyspe albo albo autobusem albo statkiem. Tak sie nastawilam na ta kolejke ,e z wyspy zrezygnowalam. Z gory piekne widoki, spedzialm tam dobre dwie godziny a potem pojechalam do Narodowego Muzeum Singapuru i tu wielka niespodzianka na plus. Super zrobione ,ecie w singapurze poprzez stroje, muzyke ,jedzenie, rodziny na zdjeciach oraz historie Singapuru.Wszedzie sluchawki ze duzo mozna sie dowiedziec.A na wstepie informacja jak placisz w kasie za bilet Mastercard to zamiast 10 $ placisz tylko 5,5 $ :) dobre co...Z muzem poszlam na spacer do Canning Park , ktore jest polozony na zboczu i sporo rzezb jest wsrod zieleni.Na koniec wymislilam odwiedzenie Ochard Rd czyli Singapurskei Champs Elysse !!!
I tu miesci sie informacja turystyczna z darmowym 15 minutowym internetem i co najlepsze z masazem nog tez darmowym bez limitu czasu. Oczywiscie skorzystalam i tak mi sie dobrze zrobilo ,e postanowilam pojsc do Ogrodu Botanicznego zobaczyc storczyki !!!. Mialo sie isc 20 minut a tu chyba ponad pol godziny drogi i nogi juz mi odmawialy posluszenstwa, ale jakos dobrnelam. I co storzcyki juz zamkniete no to sobie mysle zobacze Ginner Garden , naszukalam sie go i co i marny kwiatem ale w sumie bylo warto bo piekna zielen i zapach i bajeczny spiew ptakow, Caly Singapur rozbrzmiewa spiewem ptakow , ze nie ma potzrby isc do Ogrodu ptakow. Udalo mi sie wrocic do informacji z masazem i po 10 minutach nogi jak nowe. A tu do informacji wchodza wlasnie Natalia i Artur turysci z trojmiasta i od nich sie dowiedzialam ,ze bilet w cenie ma kaucje 1 $ , krota mozna po pzrejezdzie odebrac co tez skrzetnie uczynilam i jestem bogatsza az o 4 $ :)

Marta
Marta - 2010-03-04 16:55
Super opisy, az chce się tam byc...Ale, ale, puscilam sms-a urodzinowego a on wciaz czeka... na co on czeka??? Tak wiec Danusiu nasza Grande Podrozniczko, wszystkiego najlepszego w dniu 20 (mentalnie) urodzin. Zycze Ci abys nastepna egzotyczna podroz odbyla ze mna, bo inaczej zazdrosc mnie zje....:)

Krystyna Godzik
Krystyna Godzik - 2010-03-04 19:05
Super narracja , same konkrety,czuję jak bym tam była z Tobą!!A poza tym - 100 lat!!!
Z okazji urodzin,całuski!!

Hania
Hania - 2010-03-04 20:21
Czesc Danka, swietny pomysl z tym blogiem, bede sledzic az do konca. Calusy i do uslyszenia. Hanka paryska.

magdamar
magdamar - 2010-03-05 00:02
Czytamy Danusiu z wypiekami na twarzy! Może udałoby się trochę więcej zdjęć załączyć ? :)) . Jeszcze raz pozdrawiamy urodzinowo (chociaż to już dla Ciebie jest "jutro!). Jak się sprawują nasze Anioły? Marek z Magdą

majtrip
majtrip - 2010-03-05 10:41
chcemy koniecznie poznać szczegóły dotarcia do punktu informacyjnego z masażem :))

semaja
semaja - 2010-03-05 20:52
Witaj,
Miałam ciężki dzień i też chciałabym by ktoś niekoniecznie za darmo zrobił mi masaż stóp.
Byłam na giełdzie kwiatowej i w mieszkaniu mam już wiosnę chociaż za oknem zawieja śnieżna. Nie kupiłam storczyka tylko hiacyny, tulipany i azalie - razem cały koszyczek.
Chciałabym zobaczyć storzyki w naturze, ale ale - jakie ptaki tak pięknie śpiewają??
Serdeczne ucałowania MS i AD.

Ela
Ela - 2010-03-05 22:54
Sto lat, sto lat moja kochana przyjaciolko. Wszystkiego najlepszego. Wspaniala podroz sobie wymyslilas :)) Niech Ci sie wiedzie jak najlepiej, jestes bardzo dzielna. Buziaki

danach
danach - 2010-03-06 16:28
kocham Was Wszystkich !!!! Jestescie moimi aniolami , nadrabiam zaleglosci ze zdjeciami, jeszcze raz dziekuje za wszystkie zyczenia.Masaz stop to rewelacja na Orchad Rd , sa tez na Lotnisku Changi, trzeba dobrze patrzec, stoja po dwa i czesto sa zajete .

Celka
Celka - 2010-03-07 11:24
Danutko, czytam prawie odpoczątku ale jakos mi nie wyszło z zapisem. Bardzo to zankomity pomysł z tym blogiem. Have a nice trip.
Napisze wiecej jak sie przekonam, ze to działa (w moim przypadku)

zula - 2010-09-13 07:20
śliczne zdjęcia a ciekawostka z masażem i biletami bardzo interesująca !

danach
Danuta Chętnik