Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    slonce i cien

slonce i cien

Australia
Australia, Perth

witajcie wszyscy kochani, gdzie tylko moge szukam kompa zeby byc z Wami, jest tu bardzo pieknie ale teraz nie mam po co biegac wiec sie delektuje cieplem , chociaz od czasu do czasu wchodze do sklepow aby sie ochlodzic .Jest to super sprawa bo nie da sie byc caly czas na powietrzu.Dzisiaj odkrylam super miejsce Public Librery czyli biblioteke miejsca , toaleta za darmo , czysto i komputer za darmo , tylko trzeba sobie go wczesniej na wybrana godzine zarezerwowac. Ale ja tu mam znajomosci , pracuje tutaj Monika !!! Jest szefowa jakiegos dzialu i ja odszukalam , jakie bylo Jej dziwienie gdy z recepcji dostala wiadomosc ze na dole czeka Danuta Czetnik, bo tak wymawiaja moje nazwisko.Mama czyli Halinka nic jej nie powiedziala ze przyjezdzam !!! Mam za to dostep nie na 20 minut ale na godzine !!!!.

W planie mialam Art Gallery ale niestety zamkniteta, wiec sobie podgladam zycie tubylcow , malarza Toniego , ktory siedzi przed galeria ze swoimi niebieskimi obrazami, przyjechal z Niemiec lata temu i zostal , wcale sie nie dziwie. Synku nie martw sie wroce jak na razie nikogo az tak interesujacego nie spotkalam a w Perth mozna tylko pobyc troche , na codzien to jest tu za nudno.

W porze lanchu wiekszosc wychodzi na trawniki i jedza kanapki lub jakies jedzonko i zyja tu na pelnym luzie.

Wczoraj nie bylam przy komputerze bo Rysiu wnuk Halinki go okupowal.Za plyte Behemota bardzo dziekowal i chce wpasc do Polski moze w przyszlym roku.

odkrylam jak sie serwuje mango , odkrawa sie boki wzdluz pestki, potem kroi w kostke i zajada , patrz zdjecia, ca obgryzam pestke bo mi szkoda wyrzucic takie pycha !!!!

krystyna Godzik
krystyna Godzik - 2010-03-09 10:03
Sposób na ochłodę w fontannie - jakże skuteczny!! Świetny pomysł z tymi przesuwanymi stoliczkami na tych ogromnych schodach!! I do twarzy Ci z mango. Całusy!!

semaja
semaja - 2010-03-09 20:41
Mango takie dojrzałe oczywiscie inaczej smakuje. Ale na CHUTNEY lepsze to nasze nieco twarde. Piękne zdjęcia z fontannami. Monikę oczywiście poznałam - pozdrów ją ode mnie.
Co to jest za kamień? Ten łaciaty, z którego jest kula w wodzie. Masz wyczucie co może być interesujące nawet w mieście.
Podróżuje dalej z Tobą - całuski
Marysia i Andrzej.

Ela
Ela - 2010-03-09 23:39
Kochana Danusiu, zeby tak mozna to cieplo eksportowac z Australii do nas.... U nas rano mroz -12
w ciagu dnia -4. Juz mam dosc tej zimy. Wygrzej sie i za mnie. I te kwiaty i owoce az pachna ze zdjec....Zazdroszcze :)) Caluje cie podrozuj szczesliwie dalej. pozdrawiam

jacek
jacek - 2010-03-10 00:15
W końcu sprawdziłem co u "Dany Podróżniczki"
Następnym razem schowam się w Cioci walizce
Buziaki

kelkas
kelkas - 2010-03-10 23:25
Kręci się trochę w głowie po tylu fotkach. Dzięki za SMS-a z życzeniami.

Kinga
Kinga - 2010-03-11 09:36
Kochana Wielka Podróżniczko, codziennie rano (u nas) sprawdzam Twoje nowe wpisy, ale wczoraj i dziś nie było nowego, zapewne jesteś baaaardzo zajęta przez znajomych i zwiedzaniem! I tak powinno być! Baw się wspaniale!

danach - 2010-03-11 17:44
wszyscy jestescie ze mna, Ela z aniolkiem ,Jacus w walizce , nawet czasem Cie wypuszczam :)tylko dzisiaj jadac na pustynie dostalam wiadomosc ze Kasia Gradowska odeszla do Pana , jest u mnie w sercu a tam w gorze Jej bedzie juz lepiej .
Buziaki dla wszystkich , wpis bedzie jutro i to duzo bo sie dzialo :)

semaja
semaja - 2010-03-11 19:51
Bardzo smutna wiadomość. Nastraja mnie nostalgicznie. Czekam na jutrzejszy wpis. MS

sawanna
sawanna - 2010-03-11 21:45
Bardzo serdecznie pozdrawiam z Krakowa- jestem mamą Maryni, która z Sebastianem jest aktualnie w okolicach Canberry, no,i oczywiście, przyznaje się z przyjemnością do "szwagrostwa" z Markiem. Będę Ci towarzyszyć w podróży- mogę. Pozdrawiam Monika

danach - 2010-03-12 09:07
bardzo zapraszam do podrozy ze mna , nie porozuje autostopem jak Marynia i Sebastian ale tez sie dzieje :) pozdrawiam mame :)

zula - 2010-09-13 12:21
Dzieje się : śniadanie australijskie,sjesta i prawdziwy mieszkaniec tej Ziemii - piękne zdjęcia - podziwiam i czytam dalej...

Danuta Chętnik

19.02.2020 - 26.02.2020