Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    oswajanie kota i polowanie na Aborygenów

oswajanie kota i polowanie na Aborygenów

Australia
Australia, Perth

Mamy juz wtorek czyli już drugi tydzień w Perth. Po wczorajszym dniu , gdzie sie nachodziłam w palnie jazda CAT-em czyli darmową komunikacją Central Area Transit- CAT. To wiadomości dla podróżujących: w Perth są 3 linie - czerwona, niebieska i żółta. Jeździłam dwoma pierwszymi bo mają ciekawą trasę. Przy kierowcy plan wszystkich tras i przystanów.Przystanki dobrze oznakowane , patrz zdjęcia,. Autobusy jeżdżą od 6.30 do 6 wieczorem , więc można pozwiedzać , nie trzeba brać Hop-on/Hop-off.Na pierwszym zdjęciu Art Gallery do której robię już trzecie podejście ale we wtorki jest nieczynna.
Idąc do przystanku CAT na William Str ( tam jest i czerwony i niebieski ) usłyszałam odgłos muzyki z buszu a to Aborygen grał w centrum na Didgereedo.Po jednej rundzie czerwony CAT , wpadłam do McDonalda sprawdzić czy są lody za 0,50 A$- Są hura , jako łakomczuch zjadłam 2 porcje, każą po skończonej jeździe.Potem spacerkiem w ciepełku ( bo w autobusach to można zmarznąć ) udałam się w kierunku St Mary Cathedral.Piękne stare jak na Australię budynki knajpek, straży pożarnej.
Potem pociągiem do Maylands z ciekawymi ogłoszeniami: Uczniowie płacą opłatę 50 centów powinni ustąpić miejsca starszym - niezłe co ? moze by tak w Polsce napisać ?
Zobaczcie jak o 3 po południu każdy szuka cienia i idzie tuż przy budynku a Wy narzekacie na śnieg.

jola
jola - 2010-03-16 10:26
A ja idę na 0,5 godz marsz w ramach odchudzania miłego wieczoru

Celka
Celka - 2010-03-16 11:58
Witaj Danutko,
Prawie codziennie zaglądam do Twojej podrózy. Jest ekstra! Wprawdzie chciałabym więcej usłyszeć, ale myślę, że zdążę po powrocie. Znakomicie to zorganizowałaś. Jesteś prawdziwą Podróżniczką. Całuski i do zobaczenia

Kinga
Kinga - 2010-03-16 15:18
Witaj jak co dzień,
chciałam Ci przesłać dla ochłody trochę naszego świeżego białego 30 cm puchu, ale nie można wstawić zdjęcia do blogu!
Mam pytanka: czemu nie pływałaś w fałach Oceanu Indyjskiego? czy jest za zimna woda czy niebezpiecznie? i ile mieszkańców liczy Perth?
pozdro

semaja
semaja - 2010-03-16 20:41
Witaj,
Dzięki za relacje, czuję się jakbym z Tobą podróżowała - tylko nie męczy mnie upał. Każde popołudnie sprawdzam wpisy i komentuję. Jak jest ich kilka to nie nadążam. Prowadzę teraz dosyć absorbujący kurs foto, no i jeszcze dwa inne, plus zastępstwo na dyżurach. Ale dla Ciebie znajduję czas.
Teraz czas na odrabianie zadania z j. angielskiego.
Całuję mocno.

Krystyna Godzik
Krystyna Godzik - 2010-03-16 23:01
Niebo bez jednej chmurki!! U nas dzisiaj przez chwilę też zagościł błękit ale zimno i wieje!
Zazdroszczę nawet upału.

kelkas
kelkas - 2010-03-17 00:26
Czy ja kiedyś narzekałem na śnieg? Ja tylko narzekam na rachunki za ogrzewanie.

sawanna
sawanna - 2010-03-17 10:13
Ładuj baterię słońcem ile się tylko da. Pozdrawiam mimo wszystko wiosennie z Krakowa, gdzie wyglądamy słońca niczym kania dżdżu

danach
danach - 2010-03-17 11:03
Dzisaj byam na wyspie Rottnest, wiej bedzie na Blogu , a wiec kapalam sie w Oceanie Indyjskim , beda nawet zdjecia - ja w kostiumie w wodzie,woda chlodna ale da sie zanurzyc po szyje co uczynilam ale brak zdjecia.Perth jest bardzo rozlegle -ma chyba za 100km wszerz czy wzdluz a ma chyba ok 2 mln tak jak Warszawa.
pozdrawiam w dzien Patryka wszystkich , ktorzy ze mna podrozuja buziaki, dam Wam troche odpoczac bo nie wiem kiedy wrzuce zdjecia i cos napisze bo mam napiety harmonogram a dzisiaj nog nie czuje - chyba przeszlam 15 km , buziaki dla Wsztskich

Ela
Ela - 2010-03-17 21:33
Danuska, ile ja bym dala za polowe tego slonca i ciepla ktorym Ty sie delektujesz. Podelektuj sie troszke i za mnie. NIE CHCE JUZ ZIMY!!! Czekam na globalne ocieplenie. Caluje cie i pozdrawiam szalona podrozniczko.

majtrip
majtrip - 2010-03-18 12:56
cenna informacja związana z darmową komunikacją!!!pozdrawiamy z Warragula,jutro ,znaczy 19 marca wyruszamy do Melbourne.

danach
Danuta Chętnik