Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    wielka kultura....i papugi
2010
mar

wielka kultura....i papugi

Australia
Australia, Perth

Dzisiaj z Moniką wybieram się na plażę Cottesloe.Od kilku lat w marcu wystawiają tutaj rzeźby.Wystawa jest do 23 marca jakby ktoś chciał wpaść :) Gdyby nie plaża to myslałabym ,że jestem w Paryżu na La Defance. 64 rzeżby, większość z Australii, ale moje i Moniki serca podbiła duńska artystka rzeżbą "Kiss".Tak mocny pocałunek,że pani unosi się w powietrzu:) Na tą rzeźbę później głosowałyśmy, może coś wygramy ? Interesująca instalacja - na szuszarkach do prania przyczepione kolorowymi klamerkami listki a na drugiej suszarce położone gałęzie-tytuł " Gdy zabraknie drzew"Była " Breaking wave" z metalu, zegar , kktóry liczył ilość przejść pod nim i dzieciaki robiły biegi tam i spowrotem. Bardzo duża szkół , dzieci w mundurkach !!!
Super instalacja z kolorowymi flagami , powiewajacymi na wietrze , a wiało trochę co widać na zdjęciach ja w sweterku:), Krzesło nie kantora ale jakiegoś artysty z Perth.Sami oglądnijcie i możecie zagłosować :)
O pierwszej na plaży z wykwitnej restauracji Indiana lunch z szampanem i łosoś z pure z ciociorki, dzieciaki jak wrócę to ugotuję !!!!
Zrobiłam kilka zdjęć rodzajowych czyli jak sie odpoczywa na siedząco i dostojnie w białym uniformie.
Potem na sośnie wejmudce zrobiłam sesję papużkom ale były takie ruchliwe że nie udało mi się dobrze ująć kolorowej , która ciągle pikowała głową w dół.
Na koniec mała wystawa miniaturek w budynku , serfer na wodzie, pierwszy jakiego zaobaczyłam i jedziemy do domu Moniki. Domek śliczny ale poza wejściem , gdzie zrobiłam zdjęcie , w środku tylko podziwiałam.
Po sypatycznym wieczorze z Moniką , Rickiem i komputerem , wróciłam do domu a tu czekała mnie siatka owoców guawa, które rano mam przerobic na mus.

wiza do Australii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Australii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Australii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
dzieciak
dzieciak - 2010-03-19 14:51
juz sie zrobilem glodny

danach
danach - 2010-03-19 18:06
Tylko głodny ? a nie nasycony duchowo taką dawką kultury ?

semaja
semaja - 2010-03-21 17:50
Wystawa piękna i Ty pomiędzy i razem z rzeżbami. Sprawiłaś sobie jakąś nową piękną bluzeczkę. Bardz Ci w niej ładnie. Koń i ptaki bardzo interesujące - a te żywe słodkie.
Może przerzucę się na papugi???
Całuję mosno i wiosennie.

zula
zula - 2010-09-13 17:58
Wybieram : naszyjnik , diament , zegar ... na deser Twoje odbicie w lustrze choć to nie eksponat z wystawy lecz piękne zdjęcie !!

danach
Danuta Chętnik
zwiedziła 15% świata (30 państw)
Zasoby: 614 wpisów614 1886 komentarzy1886 12090 zdjęć12090 5 plików multimedialnych5

25.10.2016 - 05.11.2016

08.03.2016 - 26.03.2016