Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugÄ… stronÄ™ Åšwiata- Australia    wszytko na "p"

wszytko na "p"

Australia
Australia, Perth

czyli piękne domy,pachnace kwiaty,przesympatyczne kangury,party,Park, piekne widoki i papugi...

Znowu pobudka przed siódmą, na mszę drałujemy pół godziny i miła pani nas troche podwozi, bo dzisiaj niedziela palmowa z prawdziwą palmą !!!! tylko małym kawałeczkiem ale palmą !!!
Przyjeżdża po nas waldek więc do domu wracamy z Alą autem.Po śniadaniu idziemy na spacer po okolicy ogladać domki, kwiaty i oczywiście kangury !!!
Te bąbczaste kwiaty żółte i czerwonawe to banksja od pączka , poprzez rozkwitniety kwiat po nasionka w szyszce.
Potem docieramy do znaku z kangurem i robię sobie w końcu zdjecie pod znakiem i serię z tymi przesympatycznymi zwierzątkami. W drodze powrotnej zachwycamy się kolorowymi bugenwilliami.
Przed 12 jedziemy na Party Urodzinowe Chrisa młodszego syna Diany i Konrada. Pan domu przygotowuje barbecue.Najwiekszą fururę wśród dzieci robi batuta, gdzie każdy chce skakać.Starsi chłopcy a są tu w znacznej przewadze grają w kosza .Stefanowi robię sesję zdjęciową na batucie , strasznie trudna sprawa ale po kilkunatu próbach udaje mi się go złapać jak siedzi na dachu domu !!.Jak się budzi Romek woła Dana i skacze tam najpierw trzymajac mnie za ręce a potem juz jak popadnie.
Diana super gospodyni i chyba zrobię paprykę obsmażana paprykę z pomidorami w oliwie- palce lizać
W końcu przychodzi pora na tort urodzinowy.Chris najpierw pozuje do zdjęć jak wytrawny aktor a potem przemawia - ma w koncu skończone 12 lat !!!
Po 4 godzinach ucztowania wychodząc dowiaduje się ,że Kubica zajął 2 miejsce w Grand Prix Australii.Nie poczekał na mnie aż dojadę do Melbourne a szkoda :)

Jedziemy teraz do Kings Parku do którego nie dojechałam wcześniej bo jakaś pani burzą mnie nastarszyła.Trzeba tu przyjechać po południu bo jest dobrze oświetleny widok na miasto ze wgórza.Jestem oczarowana robię zdjęcie za zdjeciem, Zbyszku dzięki za pożyczenia aparatu bo z mojego małego to by nic nie wyszło ! Sami podziwiajcie, takie miejsce widokowe i rekreacyjne w centrum miasta.
Na dodatek papugi latają jak wściekłe, turyści za nimi aby zrobić zdjęcie kolorowych papużek i ja oczywiście też :)

semaja
semaja - 2010-03-28 20:16
PP - przepiękna porcelana, nareszcie mogę podziwiać kolekcję Alicji. Bardzo interesująco wygląda ta z brązowym dużym wzorem.
PPK - powalające piękno kwiatów. Czasami coś podobnego można zobaczyć a nawet kupić na giełdzie kwiatowej - ale nie w takim wyborze.
PPPP - przepięknie połyskujące papuzie piórka. Te szato-różowe bardzo eleganckie, zielone - ekstrawagancko-papuzie. Uff - 3 komentarze jednego dnia - zasłużyłam na winko. Pijemy Twoje zdrowie - Całuski.

Jola
Jola - 2010-03-28 20:48
Masz racje Perth jest urocze a kangury,papugi,kwiaty i to słońce tylko zadroszczę.

danach
danach - 2010-03-28 22:24
porcelana Ali na zdjeciach to tylko preludium , ma takie jeszcze 2 szafki a na scianach całe kolekcje talerzy np 12 pór roku z Japonii, doslę później.Jak się dowiem co to jest brązowe to napiszę .Jolu mam nadzieję ,ze jak wrócę to tylko słońce będzie
buziaki wierne komentatorki

wandapiet
wandapiet - 2010-03-28 23:55
same cudeńka na tej stronie.Bajeczne miasto,ptaki kwiaty...coś pięknego Danusiu.Dobranoc kochanie...do jutra:)

zula - 2010-09-14 06:58
PRZEPIĘKNE - pozdrawiam o poranku !

danach
Danuta Chętnik