Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    od rana do wieczora :wielki ptak,krowa do gory nogami i possum

od rana do wieczora :wielki ptak,krowa do gory nogami i possum

Australia
Australia, Melbourne
Przejechano 20149 km

Na poczatek zagadka co to jest na pierszym zdjeciu.Rozwiazanie jutro.

Nie ma lekko jak chce sie w 3 dni zobaczyc Melbourne,pobudka po 7 bo El mnie zabierze do miasta.Jestem tak wczesnie ze Muzeum jeszcze nie otwarte.Robie maly spacer po okolicy i napatacza sie prawdziwy Auzzie,zrobilam mu zdjecie, tylko sie usmiechnal . Muzeum kapitalne ,zwierzeta z calego swiata ,poza eksponatami jeszcze wszystko razem powystawiane zeby dzieciaki mogly ogladac i ja tez.Zobaczylam possuma,ktory mieszka na drzewie kolo domu i widac jego domek na zdjeciu z niebieskimi kwiatkami.Jest tutaj czesc sztuki Aborygenow,duzo zdjec , sztuka Pacyfiku,lasy pieknie pokazany z ptaszkami oraz sztuka wspolczesna uzytkowa,kino,grafika,ubior oraz historia Melbourne , z domkami,wyscigami konnymi oraz z goraczka zlota bo tu niedaleko w Ballarat znaleziono 66kg kawalek zlota.
po trzech godzinach ogladania spotykam starego znajomego i pomimo zakazu uzywania lampy blyskowej robi mi zdjecie na tle herbu Australii z wypchanymi :kangurem i strusiem !

Potem darmowy City tram i jade szukac ptaka bialego wielkiego.Jest, wiec wyskakuje z tramwaju i robie serie zdjec, potem znowu lapie ten tramawj i jade do nowej dzielnicy Docklands wybudowanej w starych dokach. A tu krowa do gory kopytkami wiec znowu wyskakuje i juz spacerkiem zwiedzam okolice.
Niebo tu caly czas plynie,przylazla wielka chmura i musialam wyjac po raz pierwszy parasol !!! Dobrze ze nie wiozlam go na daremno.za to wpadlam na fish & chips i przeczekalam deszczyk.Pogoda sie zrobila piekna ,jakos cieplej .troche sie tam jeszcze pokrecilam zobaczylam iwent z wasabi na lyzeczkach i kolejnym tramwajem pojechalam sprawdzic auobus na lotnisko.Kupilam juz sobie bilet na poniedzialek,wiec jestem spokojna bo wiem co i jak.
Znowu darmowy tramwaj troche przepelniony ale coz za darmo sie nie jezdzi w lususie i teraz szukam kosciola katolickiego ,w koncu znalazlam msze w Katedrze sw.Patryka o 6 wieczorem.Jeszce mialam troche czzasu wiec polecilam na bulwar zrobic troche zdjec , znalazlam papuge, bo dzien bez papugi to jakby stracony :) i grzecznie poszlam na msze.
U mnie siodma wieczzorem a tu dostaje od Mara sms-a ze prezydent nie zyje ! Pytam go ktory bo nie przyszlo mi do glowy ze nasz a do tego ze taka katastrofa.
Troche smutno sie dzien zakonczyl ale jeszcze wieczorem trafilam na spacerze z psami na possuma, siedzial sobiee na drzewie i chyba czekal na mnie.
smutne buziaki posylam wszystkim

Jola
Jola - 2010-04-10 17:27
Dana żal gardło ściska

Kinga
Kinga - 2010-04-10 21:16
Na zdjeciu antena satelitarna?
Smutek i łzy, bardzo ciężko,
Przytulam Cię.

semaja - 2010-04-10 22:42
Witaj,
nie wiem co to na zdjęciu, ale wydaje mi się, że w czasie wiatru wiruje i wydaje dzwięki.
Trudno mi dzisiaj pozbierać myśli - teraz wieczorem pokazywali film KATYŃ Wajdy. Robi dzisiaj jeszcze bardziej przejmujące wrażenie tym bardziej, że w ostatnich dniach widziałam kilka dokumentalnych filmów na kanale historycznym. A dzisiejsza tragedia - to trudno ogarnąć. Dzisiaj chyba nie zasnę.
Pozdrawiam smutno.

Krystyna Godzik
Krystyna Godzik - 2010-04-10 23:39
Nie wiem co tam dynda na drucie, ale chyba się kiedyś dowiemy. Budowle wręcz nierealne, nieskazitelne elewacje. Danusia znajdź budynek z odpadającym tynkiem i koszmarnym grafitti, bo już mam kompleksy,jak tylko wyjdę z domu, to nawet niedawno odnawiany kościół parafialny się sypie. Kwiaciarenka cudo!!W tym koszmarnym dniu, dzięki za chwilę oderwania się od tego wielkiego nieszczęścia!!

danach
danach - 2010-04-11 01:35
mnie tez bardzo smutno,to juz drugie smutne wydarzenie,ktore mie smuci podczas podrozy.
Zdjec mam jeszcze sporo ale jestem w niedoczasie ,wiec trzeba tu jeszcze zagladac

semaja - 2010-04-11 02:56
Ptaki jak klejnoty - znalazłaś nawet mojego Karolka [ amadyna wspaniała ] [ The Gouldian Finch, Erythrura gouldiae (or Chloebia gouldiae), also known as the Lady Gouldian Finch, Gould's Finch or Rainbow Finch ]Malowidła też ciekawe a Ty na księżycu - to już szok. Umieść to zdjęcie jako awatar. Będzie ekstra. Ja spać nie mogę - więc czuwam na zmianę przy TV i komputerze.

semaja - 2010-04-11 03:14
Po kilku próbach udało mi się zmienić avatar. Plik wielkości ok. 50x50 pikseli zapisany jako .gif i nazwany icon_avatar. Może Tobie też się uda . To zdjęcie na ksieżycu jest tego warte. Powodzenia.

semaja - 2010-04-11 03:15
Po kilku próbach udało mi się zmienić avatar. Plik wielkości ok. 50x50 pikseli zapisany jako .gif i nazwany icon_avatar. Uwaga - ważny jest podkreślnik w nazwie. Może Tobie też się uda . To zdjęcie na ksieżycu jest tego warte. Powodzenia.

semaja - 2010-04-11 14:31
Przepięknie przeplatają się budynki stare i nowe. Zachwyca mnie ilość rzeźb i pomników, ich różnorodność i uroda. No i wszechobecny błękit. Krowa naprawdę niesamowita, wielki pak też. Szkoda, że u nas brak tego typu instalacji artystycznych. Dodały by koloru i radości naszy szarym ulicom i parkom. Tam parki i place stają się galeriami sztuki i to jak różnorodnej. Całuję mocno.

semaja - 2010-04-11 14:35
Ledwo napisałam komentarz a tu nowe zdjęcia przybyły. Posum jest chyba zwierzakiem nocnym. Sprawdzę w encyklopedii. Chyba jesteśmy równocześnie w sieci. Całuski

wandapiet
wandapiet - 2010-04-14 10:40
Nowoczesna sztuka...dużo tego mają.Miasto pełne kolorów/kostka Rubika/
.A u nas w obliczu tragedii narodowej wszystko jeszcze bardziej posmutniało i zszarzało...
Piekne i ciekawe sa Twoje zdjęcia i miło się patrzy na egzotyczny i piekny kraj-Australię.Pozdrawiam serdecznie Dana :)

zula - 2010-09-14 10:57
Czytam ...czytam i doszłam do wniosku ,że wystarczyły dwa dni abyś po mieście poruszała się tak jak po Warszawie !
...no tak jak latasz na Księżyc to sie juz nie dziwię !
Wieczorne zdjęcie- o zachodzie słońca- widok na rzekę i miasto piękne! ( oprócz wielu innych-oczywiście!)

danach
Danuta Chętnik