Geoblog.pl    danach    Podróże    wyprawa na drugą stronę Świata- Australia    Opera za 49 A$
2010
kwi

Opera za 49 A$

Australia
Australia, Sydney

Z mostu zeszłam do Rocks.Małe czasem ślepe uliczki a z tyłu wieżowce. Mam 2,5 godziny aby dotrzec na Paddy's Market po zakupy.Pare razy pytając doszłam krętymi uliczkami na Circular Quay, skąd odchodzi zielony autobus 555.Bus stop E lub D i jedzie się za darmo. Spieszę się aby wrócić do Opery , po drodzę widze troche miasta.Wiezowce ogladane od środka juz ie są takie łatwe do sfotografowania a czasami nie sa wcale ładne.Na powrotny autobus czekałam ponad pół godziny i żeby zdążyć na koncert misiałam podjechać miejską kominikacja za 2 A$.Kierowca był tak miły ,że na końcowym przystanku wszystkich wysadził a mnie podwiózł dalej abym zdążyła na koncert :)
Po drodze zrobiłam jeszcze parę zdjęć, zdążyłam odebrac bilety, zostawić zakupy w szatni i elegancka poszłam tylko z mała torebką do sali filharmonii
Koncert ciekawy ale Bach ze śpiewem dość poważny. Najbardziej mi się podobał utwór na skrzypce i wiolonczelę norweskiej kompozytorki Barette ( albo cos podobnego )
Wnetrz Opery w środku surowe, duzo betonu ale sala filharmoni robiła wrażenie koscioła.Z tyłu wielkie organy a nad orkiestrą kółka jak u świętych to były lampy.
W antrakcie kawka i światowe rozmowy z Anglikami oraz z młoda starą Polonią :) a przy okazji to jeszcze z tarsau zdjęcia chociaz przez szybę ale z innej perspektywy.

Po operze spacer przez Ogród Botaniczny do Hyde Parku gdzie widziałam jak nadlatuja setki nietoperzy ale noc tu zapada szybko i zdjęć nie ma.

Nocny spacer jeszcze w towarzystwie bliźników tj Stana i jego brata Andrzeja po Darling Harbour i dzien dobiegł końca.

wiza do Australii
Wybierasz się tam? Będzie ci potrzebna wiza do Australii. W Geoblogu możesz ją zamówić z dostawą do domu! Zobacz cenę wizy do Australii, oferujemy najniższe stawki pośrednictwa w uzyskaniu wiz.
Kinga
Kinga - 2010-04-20 18:09
Powaliły mnie te umywalki-prostota, funkcjonalność a jaka elegancja!
Jak Ty będziesz wracać do Europy, w tv mówili że i z Australii samoloty nie latają -ale to wczoraj! Wypytaj się dokładnie!
Buziaki

semaja
semaja - 2010-04-20 20:10
Danuśka - jesteś cudna i dzielna !!! Sydney piękne z daleka ale Melbourne chyba bardziej podobało mi się. O koncercie pogadamy jak wrócisz. Całuski

zula
zula - 2010-09-15 13:08
Być w Sydney i nie uczestniczyć na koncercie to jest nie do pomyślenia nawet jeśli Bach wypadł zbyt poważnie. Cena biletu wysoka ale cóż...ja w Paryżu za wejście i zobaczenie wnętrza Opery musiałam zapłacić chyba z osiem euro...warto było!

danach
Danuta Chętnik
zwiedziła 15% świata (30 państw)
Zasoby: 614 wpisów614 1893 komentarze1893 12090 zdjęć12090 5 plików multimedialnych5

25.10.2016 - 05.11.2016

08.03.2016 - 26.03.2016